Суспільство

«Голосуємо, щоб переголосувати». Депутати Вінницької облради мало не провалили зміни до бюджету через доповнення Мазура

21 лютого 2017, 14:59

 21 лютого у Вінницькій обласній раді відбулась позачергова сесія, на якій розглядалось три питання та звернення. Основним питанням порядку денного було внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік. Вела засідання заступник голови облради Людмила Щербаківська (Батьківщина), поки А. Олійник на лікарняному.

Питання розглядали біля двох годин, основною темою дискусій стали зміни до бюджету, запропоновані головою бюджетної комісії Вінницької облради Генадієм Мазуром (Батьківщина), за якими пропонувалось збільшити статутний капітал комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» на 8,2 млн. гривень. Коли депутати не підтримали ці зміни, фракція «Батьківщини» проігнорувала голосування за зміни до бюджету на 2017 рік вцілому. Їх «бойкот» підтримали депутати від «Опозиційного блоку» та «Свободи». Так як питання бюджету було основним, і через нього скликали позачергову сесію, голова ОДА запропонував компромісне рішення. Він попросив депутатів підтримати поправку Мазура, якщо для «Батьківщини» це принципово, але й підтримати бюджет.

 

«Я думаю, що зрозуміла ситуація. Ми з цього залу готові вийти без бюджету? Я переконаний в тому, що нажаль, в нас сьогодні перекіс в роботі обласної ради на бюджетну комісію. Замість того, що повинні працювати профільні комісії. З огляду те що є позиція фракції «Батьківщина» і вона принципова, щодо «Вінницяоблтеплоненерго», як голова обласної державної адміністрації і як депутат прошу ще раз поставити на переголосування друге питання (пропозицію Мазура – ред.). Прошу підтримати пропозицію бюджетної комісії про виділення 8,2 млн. гривень. Але надалі заявляю, що це буде «мертвонароджене дитя», поки ми не створимо роботу профільної комісії. Щоб потім не було звинувачень, що не так щось витрачаємо.

Дуже прошу депутатський корпус віднестись з розумінням. Тобто, прошу підтримати переголосування, підтримати зміну бюджетної комісії (Г. Мазура – ред.) та проголосувати вцілому», - звернувся до депутатів В. Коровій.

 

Депутати підтримали рішення, яким повернулись до розгляду бюджету.

Далі головуюча облради ставить на переголосування зміни до бюджету за пропозицією Г. Мазура про виділення 8,2 млн. гривень для збільшення статутного фонду «Вінницяоблтеплоненерго». «Рішення прийнято», - каже Л. Щербаківська. Але із залу їй говорять, що ні, мовляв, не має голосів.

 

«Людмило Михайлівно, ми вже переголосовували за те щоб переголосувати», - каже із залу один з обранців.

«Відчуваю себе клоуном», - говорить депутатка своїм однопартійцям.

«Скажіть, будь-ласка, якщо одне питання когось не влаштовує, Ви як голова фракції «Батьківщина», чому ви не голосуєте за весь бюджет?», - звернулась до колег Людмила Станіславенко (БПП).

«Бо це рішення бюджетної комісії», - каже голова фракції «Батьківщина» Владислав Рой.

Після цього Людмила Михайлівна ще раз поставила на голосування «поправку Мазура».

«Є пропозиція повернутись до змін (Мазура – ред.) та доповнень і переголосувати про виділення 8,2 млн. гривень для «Вінницяоблтеплоненерго». Прошу голосувати», - каже Людмила Михайлівна.

Але депутати знову не підтримали рішення, дали тільки 39 голосів. Рішення не прийнято.

Після цього вже поставили на голосування питання про зміни до бюджету вцілому. Рішення прийняли. «За» 44 з присутніх 65 депутатів.

«Дякую за прийняття бюджету. Хочу вибачитись за деякі організаційні питання. Як голова облдержадміністрації я розумію, що можливо ця дискусія, яка була в залі, заходить за межі. Питання потрібно знімати трохи раніше. Я обіцяю, ми відпрацюємо за участі профільної комісії, бюджетної комісії і всіх зацікавлених депутатів», - сказав В. Коровій.

Рішенням розподілили залишки коштів по загальному фонду обласного бюджету, які склалися станом на 1 січня 2017 року в сумі 105, 803 млн. гривень, залишки спеціального фонду обласного бюджету, які склалися станом на 1 січня 2017 року в сумі – 74,340 млн. гривень. залишки коштів бюджету розвитку в сумі – 15, 732 млн. гривень.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бюджет Вінниччина правки 
Матеріали по темі