Суспільство

Геннадій Мазур: на Вінниччині відкриють оновлений табір «Подільська казка»

4 червня 2019, 10:41

Прийшло літо, а багато батьків ще досі вагається, куди ж відправити на відпочинок своїх дітей. І особливо гостро постає це питання в сільській місцевості. Депутат Вінницької обласної ради Геннадій Мазур під час засідання комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм підняв проблематику літнього оздоровлення дітей. Виявилось, що через застарілу матеріально-технічну базу лише 14 з 25-ти літніх таборів області можуть приймати дітей. І, взагалі, цей напрямок роботи з дітьми наразі переживає не найкращі часи.

«Нація здорова, коли здорові діти. Необхідно відновлювати нашу літньо-оздоровчу систему. І не просто відновлювати, а робити конкурентоспроможною на ринку. Це можливо, проте лише в комплексній спільній роботі депутатів обласного та районного рівнів та ініціативи голів громад, які думають про сталий розвиток. Для прикладу варто згадати проект села Ободівка Тростянецького району «Подільська казка», - розповідає Геннадій Мазур.

Дитячий фізкультурно-юнацький заклад оздоровлення та відпочинку «Подільська казка» відкриється вже незабаром. Його створили на базі колишнього літнього піонерського табору, який до цього шість років був закритий та занепадав.

«Фактично зараз у сільської молоді немає де відпочити. Стара система літніх таборів зруйнована. Ми за підтримки Геннадія мазура реалізовуємо унікальний для області проект «Подільська казка». Дуже пишаємось, що його вдалося втілити у життя. Адже такої природи і території точно ніде немає», - каже сільський голова Ободівки Тростянецького району Костянтин Ременюк.

За словами Геннадія Федоровича, необхідно, щоб путівки на оздоровлення були доступними для населення. А для цього потрібно удосконалити державні та місцеві програми оздоровлення дітей. В першу чергу, це стосується пільгових категорій: дітей з інвалідністю, дітей учасників АТО, дітей-сиріт тощо.

«Це питання не лише відпочинку, але й гармонійного розвитку. Щоб діти соціалізувались, разом проводили різні ігри та конкурси, флешмоби, ділились своїми враженнями, спілкувались», - говорить Геннадій Мазур.

Важливим є те, щоб всі приміщення були доступними для дітей з особливими фізичними потребами. В нашій країні лише кілька закладів є пристосованими для дітей з обмеженими можливостями. Крім цього, мають бути створені мультифункціональні спортивні майданчики зі штучним покриттям. Де будуть встановлені сучасні тренажери.

«Головне, що табір буде приносити користь. Коли не буде літніх змін та спортивних змагань, там проводитимуть різні тренінги, семінари, наукові конференції, свята, фестивалі тощо. Заклад буде працювати цілий рік безперервно, і в людей буде постійна робота. Отже, такі проекти вигідні і для місцевих жителів, і для сільської ради, і для молоді, і для бізнесу», - пояснює Геннадій Мазур.

На думку депутата обласної ради, подібні багатофункціональні комплекси можуть стати робочою моделлю відновлення всієї молодіжно-оздоровчої галузі України. І Вінниччина може стати у цьому прикладом.

Теги: діти літо табори Мазур 
Матеріали по темі