Політика

Геннадій Мазур: Потрібно припинити феодалізм в округах та «засівання гречкою»

22 травня 2019, 11:30

Верховна Рада восьмого скликання має довіру не більше 4% українців. Новообраний Президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ про розпуск Верховної ради. За яким принципом відбудуться вибори і чи скасують депутати мажоритарну систему, стане відомо за результатами позачергового засідання Ради, яке відбудеться сьогодні. Депутат Вінницької обласної ради Геннадій Мазур бачить в цьому шанс для змін в країні, проте застерігає від помилок минулих років.

«Рішення приймають не в парламенті, а за його межами. Тому не дивне бажання людей Верховну Раду цього скликання розпустити. Вона давно не відображає політичних настроїв та не є консолідуючим органом в суспільстві», - підкреслив Геннадій Мазур.

Депутат обласної ради виступає за скасування мажоритарки. Підтримує пропозицію Президента зниження прохідного бар'єра до 3-ох відсотків.

«Це дозволить якісно оновити склад парламенту та привести до влади молоді незаангажовані команди», - пояснює він.

Проте, щоб привести справжніх професіоналів, потрібно припинити феодалізм в округах.

Через субвенцію на соціально-економічний розвиток, за кошти платників податків народні депутати «засівають» передвиборчі округи. Хоча зі свого карману не виділяють жодної копійки

«Вони вже хочуть дійти до фонду регіонального розвитку. Щоб кошти на інвестиційні проекти, виділялись лише на їх виборчі округи. Вони не беруть жодної участі в засіданні по розподілу проектів, але в ручному режимі втручаються в хід та хочуть керувати цим процесом. А потім лише на камеру приїздять перерізати стрічку», - підкреслив Геннадій Мазур.

Новий парламент повинен зберегти Україну, нашу незалежність, бути чесним та відкритим до людей, щоб нам черговий раз не було соромно.

Теги: Геннадій Мазур Рада 
Матеріали по темі