Суспільство

Генштаб ЗСУ відмітив, що на Вінниччині найбільш ефективна система розгортання територіальної оборони

14 серпня 2019, 09:48

13 серпня, відбувся другий день командно-штабних навчань із територіальної оборони за участю військовозобов'язаних та офіцерів-резервістів з м. Вінниці та шести районів області. Практичну частину навчань солдати проходять на стрільбищі навчального полігону військової частини 3008 у селі Тютьки. Навчання проводять для підготовки бригади до виконання завдань за призначенням.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Прибув на полігон і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«На сьогодні ми є свідками проведення командно-штабних навчань в рамках нової структури територіальної оборони. Територіальна оборона — важлива складова обороноздатності, – наголосив керівник регіону. – Такі навчання влаштовують, аби резервісти могли згадати і відшліфувати раніше набуті навички. Починаючи із другої половини минулого року ми почали формувати бригаду територіальної оборони, яка б давала можливість оперативно приймати управлінські рішення. Принципово важливим є те, що наразі ця система ефективно працює. Область здатна повноцінно забезпечити боєздатність такої бригади».

Як зауважив посадовець, система територіальної оброни має виконувати чіткі завдання. Це резервний компонент Збройних сил України, що в особливий період здійснює:

  • охорону та захист державного кордону,
  • забезпечує умови для надійного функціонування органів державної влади,
  • органів військового управління,
  • стратегічне оперативне розгортання військових сил,
  • охорону та оборону важливих об'єктів та комунікацій,
  • боротьбу з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями,
  • забезпечує взаємодію із підрозділами Міністерства оброни України, Національної гвардії, прикордонними військами.

Під час проведення засідання Ради національної безпеки і оборони України начальником Генерального штабу ЗСУ Вінницька область визнана, як один із найбільш ефективних прикладів розгортання бригади територіальної оборони.

Генерал-майор, заступник командувача Сухопутних військ з територіальної оборони Анатолій Баргилевич зазначив, що військовозобов’язані проходять всі етапи військової підготовки, покращують тактико-спеціальну, вогневу, інженерну та індивідуальну підготовку з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, а також беруть участь у бойовому злагоджені у складі своїх підрозділів.

В ході військового навчання протягом 12-18 серпня особовий склад опановуватиме ази сучасної тактики ведення бою, удосконалюватиме навички стрільби з різних видів зброї, вивчатиме тактичну медицину, основи топографії та інженерно-саперну справу. Мета зборів – отримати теоретичне та практичне знання, навички дій у складі підрозділу.

Основним завданням командно-штабних навчань є відпрацювання практичних дій підрозділів стрілецьких рот для забезпечення функціонування стратегічних об’єктів області у разі виникнення військової загрози.

Інструкторами проведення занять є досвідчені офіцери, учасники АТО/ООС.

Вiнниця.info, фото - департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА

Теги: тероборона Вінничина тренування 
Матеріали по темі