Політика

Голова Представництва ЄС Хюг Мінгареллі у Вінниці: в інтересах України продовжити реформи попри виборчий процес

21 березня 2019, 11:45

21 березня керівники області та міста Вінниці під час протокольної зустрічі з головою Представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі обговорили реформу децентралізації і можливий вплив виборів на подальший розвиток України.

«Ми живемо в історичний час. Те, що в Україні зроблено за останні 4 роки в рази переважає те що зроблено до цього. Це чітко видно по розвитку регіонів, міст, селищ. Спілкуюсь з багатьма дипломатами, всі говорять про те, що найбільш успішна реформа в Україні – реформа децентралізації. Бюджетна децентралізація дала можливість направити фінансові ресурси якраз на розвиток територій. Також реформа децентралізації передала значну частину адміністративних повноважень на місця», - сказав у вітальному слові голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Під час зустрічі голова облдержадміністрації повідомив європейським колегам, що за рейтингом Doing Business Вінницька область стала лідером в Україні з формування ділового клімату.

«Динаміка приросту інвестицій в 2018 році +38%. Це другий результат по Україні. Динаміка приросту інвестицій в будівництво +44%. Це найкращий показник в Україні», - повідомив В. Коровій та відмітив, що за останні два роки експорт товарів з Вінниччини в країни ЄС подвоївся.

Підняли питання виборів в Україні. Голова Представництва ЄС Хюг Мінгареллі зазначив, що виборчий процес не повинен зупинити реформ.

«Ми стоїмо поруч з Україною з точки зору надання підтримки в реформах, які проводяться Україною останні 4 – 5 років. МИ переконані, що в інтересах громадян України, аби процес реформ тривав і далі, попри те, що відбуваються виборчі кампанії. Цього року в Україні Президентські і парламентські вибори. Але ми переконані, що в інтересах країни в будь який спосіб продовжити реформи.

Щодо виборчого процесу. Ми задоволені тим, що відбувається конкурентний процес. Оскільки за один тиждень до першого раунду, ніхто не має жодної думки, хто насправді буде переможцем. Ми вітаємо конкурентний характер поточної виборчої кампанії і сподіваємось, що вибори відбудуться у відповідності до міжнародних стандартів», - говорить Голова Представництва ЄС.

Хюг Мінгареллі похвалив Україну за реформу децентралізації.

«Ми стоїмо поруч з Україною в реформах, що відбуваються. Ми розуміємо, що вони відбуваються за складних умов і перебуваємо тут, щоб надавати допомогу і підтримку України. Відбувається реформа, в рамках якої регіональні органи і органи місцевої влади повинні відігравати важливу роль. Це децентралізація. Децентралізація вважається багатьма, як найуспішніша реформа, започаткована владою України за останні роки. В рамках реформи відбулась передача повноважень і відповідальності з центрального рівня, Києва, на місця, на об’єднані громади щодо рішень за важливими питаннями, які пов’язані з життям на цих територіях», - сказав Хюг Мінгареллі.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов, як представник органів місцевого самоврядування, повідомив, що саме децентралізація дала можливість для розвитку міст.

«Завдяки цій реформі і підтримці державного бюджету з ДФРР, субвенції на соціально-економічний розвиток, Вінниці вдалось зробити багато важливих інфраструктурних проектів. Для місцевого самоврядування може бути проблема в результаті майбутніх виборів, що політичні популісти і сили будуть намагатись згорнути цю децентралізацію. Ми переконані, що питання пов’язані з реформою місцевого самоврядування і децентралізацією повинні бути закріплені Парламентом в Конституції України, щоб ці процеси були незворотні», - відмітив С. Моргунов.

Вiнниця.info

Теги: вибори децентралізація ЄС 
Матеріали по темі