Суспільство

Гройсман на Вінниччині перевіряв ремонт доріг: За халтуру ніхто платити не буде

23 квітня 2019, 15:14

У Вінницькій області продовжили ремонт дороги М-12, яка є частиною шляху GO Highway, що з'єднує Чорне та Балтійські моря. 23 квітня прем'єр-міністр Володимир Гройсман з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та керівником «Укравтодору» Славоміром Новаком перевірили хід робіт в Немирівському районі, біля повороту на с. Мельниківці. Тут ремонтують ділянку протяжністю 5 кілометрів, проїжджу частину розширюють.

Загальна протяжність траси на території області - 185 кілометрів. За словами прем'єра, повністю завершити ремонт планують за два роки.

«З кінця 2016 року ми почали формувати нову систему будівництва доріг. Коли вступав на посаду, сказав, що для мене як прем'єр-міністра і для нашого Уряду це буде один з пріоритетів. Інфраструктура важлива, бо те, що напрацює економіка ми можемо реінвестувати в пенсії, зарплати. Без якісної інфраструктури економіка не зможе розвиватись. Ми створили систему і сьогодні є законодавчо визначений Дорожній фонд, який формується централізовано. Далі є стратегія розвитку українських доріг і ми є свідками реалізації цієї стратегії.

Наприклад, М-12, яка йде від західного кордону Львівської області до портів Одеської, Миколаївської, Херсонської області. Мова йде про поєднання Балтики і Чорного моря. Це потрібно для України, для нашої економіки. В цьому році ми виділили на дороги 55 млрд. гривень. Це рекордна цифра. Сьогодні абсолютно нова якість, підходи щодо будівництва доріг. Одразу кажу, якщо дорога не проходить підтвердження якості, за неї платити не будуть. Тому - якість, тоді буде оплата.

Друга позиція. Безпека дорожнього руху. Для нас є завдання - до 2030 року на третину зменшити травматизм і смертність на дорогах. Тому більше 2 млрд. гривень в цьому році направимо на реалізацію проектів з безпеки. Це і рух по колу, який змушує водіїв зменшувати швидкість, острівці безпеки для пішоходів, підсвітлювані переходи та інші заходи», - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Вінницької облдержадміністрації повідомив, що в області 2011 кілометрів доріг державного значення. Капітальний ремонт в 2019 році заплановано на 5 ділянках. Найпроблемніша - біля Гайсина. Цю частину планують оновити до кінця року.

«Найпроблемніша ділянка дороги - 10 кілометрів до Гайсина. Там 5 кілометрів, де взагалі дороги немає. При проектуванні була допущена помилка і не враховано рух ґрунту. По суті, дороги немає. Треба розчищати, укріплювати. Минулого року там зробили аварійний ремонт, а потрібен капітальний», - говорить Валерій Коровій.

Вінниця.info

Теги: Гройсман дороги ремонт  
Матеріали по темі