Політика

Гройсман розраховує на підтримку Порошенка і нардепів щодо змін у Конституції

7 березня 2019, 16:26

Найближчим часом в Україні планують внести зміни до Конституції аби закріпити реформу децентралізації на законодавчому рівні. Уряд розраховує на підтримку Президента і Парламенту, так як зміни до Основного Закону не в їх компетенції.

Про це у Вінниці 7 березня під час брифінгу заявив Володимир Гройсман.

«В новому етапі децентралізації ми маємо захистити цю реформу. Незворотності ще немає. Друга позиція - місцеві вибори в 2020 році ми повинні провести на основі самодостатніх об’єднаних громад. Це буде означати що 100% українців отримають доступ до можливостей, які дає децентралізація. Сьогодні в умовах децентралізації живе 70% людей», - сказав В. Гройсман.

Щоб реформа була незворотною (у випадку зміни влади – ред.) її необхідно закріпити в Конституції.

«Конституцією має бути забезпечена гарантія незмінності системи децентралізації в Україні і розвитку місцевого самоврядування. Є ряд конкретних пунктів, які мають бути внесені в «тіло» Конституції і проголосовано Парламентом. Найближчим часом ми розпочнемо цей конституційний процес. Уряд немає права на конституційні ініціативи, має право на такі ініціативи Президент і народні депутати. Я вже говорив про те, що у нас з Президентом єдиний погляд на розвиток місцевого самоврядування і децентралізацію. Я думаю, що Президент скористається своєю можливістю для того, щоб внести ці конституційні зміни, які ми спільно опрацюємо», - пояснив В. Гройсман.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Конституція Уряд Президент децентралізація 
Матеріали по темі