Політика

Гриневич приїхала в сільську школу біля Вінниці і прокоментувала, чому йде в політику з Гройсманом

13 червня 2019, 16:57

13 червня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала нову школу в с. Сосонка Вінницького району. Будівництво навчального закладу тривало 12 років. Завершили довгобуд за два останні роки, завдяки фінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку. Загалом на школу направлено 52 мільйони гривень. Під час спілкування з пресою, в Лілії Гриневич запитали, чому вона вирішила йти в Парламент з міністерської посади.

«Як я можу це все кинути на півдорозі? Ми цю «Нову українську школу» задумували ще на Майдані під час Революції Гідності. У відкритому університеті Майдану я давала лекції, і ми розказували, якою має бути нова українська школа. Ми зробили відповідні закони, вклали інвестиції. За останні два роки в шкільну інфраструктуру, обладнання шкіл зі всіма субвенціями, ми дали разом близько 7 мільярдів гривень. В цій реформі задіяно дуже багато людей. Задіяні органи місцевого самоврядування, які підтримали Нову українську школу, директори шкіл, вчителі, які проходили підвищення кваліфікації. Тобто акумуляція величезної кількості зусиль. І це все змарнувати?! Я відчуваю відповідальність, що треба йти далі і зробити так, щоб ніхто не викривив цю реформу, щоб вона продовжувалась. Про неї можна дуже багато говорити. Найголовніше, чи дадуть гроші на цю реформу - підвищення соціального статусу вчителя, чи це продовження виділення субвенцій. От що нам важливо вберегти. А це неможливо зробити поза політикою. Ти мусиш знаходитись в Парламенті або в Уряді, щоб ти мав вплив на ці питання», - відповіла Лілія Гриневич.

Щодо вибору партії, з якою йти в Верховну Раду, Гриневич, каже, що йде з партією «Українська стратегія Гройсмана», бо Прем’єр-міністр Гройсман не просто підтримав реформу освіти – завдяки йому направляється значний фінансовий ресурс на розвиток освіти.

«Ви ж розумієте, для того щоб такі інвестиції були, це мусить бути пріоритет для Уряду. Я знаю, що для Володимира Гройсмана безумовний пріоритет - освіта. Є ще одна проблема. Я тішусь, коли багато молодих людей йде до Верховної Ради. Ми хочемо, щоб люди з доброю освітою йшли в Парламент. Проблема полягає в тому, що людям, які не мають жодного досвіду законодавчої роботи або досвіду реформування певної сфери, потрібен час для того, щоб розібратись в ситуації. Але темпи реформ не можна згортати. Навпаки, потрібно пришвидшувати. В нас зараз йде діалог з Світовим банком. Вони вірять в цю реформу і готові додати кошти, щоб ми могли покращувати освітнє середовище і йти з новим стандартом не тільки в початковій школі, але й в базовій. Тому важливо, щоб у Верховній Раді були люди, які не тільки мріють про реформи, а вже роблять і мають план, як це далі прискорювати. Тоді ця енергія «нових» може об’єднатись з професіоналами, які вже знають що робити і далі можуть вести напрацьоване. В нас є відповідальність за справи, які ми робимо. Всі люди, які в команді «Української стратегії», за кожним стоїть конкретна реформа. Кожен представляє певні програми», - говорить міністерка освіти.

Зокрема, вона назвала як приклад програму Мінюсту «Чужих дітей не буває», за якою одинокі матері можуть отримувати аліменти на утримання дітей, згадала також про ремонт дорожньої інфраструктури.

«Я хотіла б сказати, що саме відповідальність за започатковані реформи нас веде в Парламент. Я вважаю, що це є дуже професійна команда, і нам дуже важливо, щоб наші реформи не були здеформовані і не були згорнуті», - зазначила Лілія Гриневич.

Вiнниця.info

Теги: освіта реформа Гриневич Гройсман 
Матеріали по темі