Суспільство

Грип та ГРВІ в розпалі. Чи є захисні маски у аптеках Вінниці?

6 лютого 2020, 14:28

Днями в Міністерстві охорони здоров’я відбулася селекторна нарада з керівниками обласних департаментів охорони здоров’я та зустріч з виробниками хірургічних масок та їх постачальниками. Було наголошено на проблемі дефіциту масок в аптечних мережах в умовах їх наявності на складах постачальників. Журналісти Вінниця.info вирішили перевірити, чи існує проблема з наявністю масок в аптеках центральної частини Вінниці.

На 6 лютого в аптеках по вулиці Соборній маски є, хоча і не у всіх. З 6 аптек в центрі міста масок не було в двох, а саме: наразі нема масок в аптеці «Мед-сервісу» навпроти Сьомого апеляційного адміністративного суду та в аптеці за адресою Соборна, 44. Також немає одноразових масок в «Аптеці низьких цін», але ще є марлеві. Різниці принципової в їх захисній дії немає, хіба марлеву можна прати до 50 разів та повторно використовувати.

В Муніципальній, Соціальній аптеках та аптеці «Конекс» одноразові присутні, як і марлеві.

Загалом наразі ситуація з захворюваністю така: в області епідеміологічний поріг перевищений на 23%. У зв’язку зі збільшенням захворювань всі школи області закрили на карантин до 14 лютого.

Також існує певна загроза проникнення нового штаму коронавірусу на територію України. Поки що, втім, випадків захворювання в країні не зафіксували.

Наразі, реагенти у складі тест-системи дозволять проводити лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу.

У подальшому планується надходження додаткових реагентів від ВООЗ та закупівля за кошти державного бюджету.

Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, котре зазначено в рекомендаціях ВООЗ.

Вінниця.info

Теги: аптеки маски ГРВІ грип 
Матеріали по темі