Культура

Художники розповіли про досі невідому Вінницю мистецькими колажами

20 травня 2015, 15:23

 20 травня у Вінницькому педагогічному університеті презентували мистецький проект «VIN. Нова епоха Відродження» присвячений художнику Натану Альтману. Це серія колажів із зображеннями знакових діячів та місцевостей Вінниці.

Оригінальний задум у життя втілювала ціла команда: колажі створювали майстри брати Костенко; тексти до них писали студенти – спочатку філологи, потім перекладали іноземці. Кожен матеріал перевіряли на фактичність і правдивість історики та літератори.

Головним ініціатором став художник, колишній випускник навчального закладу Леонід Марущак.

«Чому Натан Альтман? Натан Альтман – це художник, творчістю якого я захоплювався ще з дитинства. Ми присвятили цей проект відновленню історичної справедливості. Альтман заслуговує не лише на вулицю, на якій він народився і якусь меморіальну дошку на будинку, який до речі зберігся», - розповів він.

«VIN. Нова епоха Відродження» - це ще одна туристична новинка Поділля. Організатори запевняють, що дуже багато дійсно знакових діячів залишаються поза увагою і більшість вінничан про них навіть не чули. Саме тому серед портретів М.Пирогова, М.Коцюбинського та Г.Артинова – художник В.Коренєв, письменник Л.Мосендз та письменник І.Костецький. На колажах також відтворені вінницькі мури, Єрусалимка, психоневрологічна лікарня ім.Пирогова, водонапірна Вежа, острів Кемпа і площа Гагаріна.

«Ще ми створили презентаційний набір листівок і буклетів для представлення авангардної Вінниці, модерної, цікавої, культурної, щоб представити ту прекрасну епоху Відродження, яка була у Вінниці (кінець 19 – початок 20 століття). Водночас, показати вінничанам, серед яких вони вулиць, стін і атмосферних точок вони проходять щодня», - додав викладач Вінницького педагогічного пеуніверситету, програмний директор фестивалю «Intermezzo» Олександр Вешелені.

Вже 21 травня колажі розмістять у місті, щоб кожен міг ознайомитися з досі невідомою Вінницею.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: культура екскурсія письменник 
Матеріали по темі