Суспільство

Ікони на вишитих рушниках, самовар та праски: на Вінниччині відомий скульптор сільську зупинку перетворив на музей. Фото

1 грудня 2021, 17:36

У селі Малий Митник, що у Хмільницькому районі Вінниччини, місцевий житель облаштував унікальну автобусну зупинку. У середині критого приміщення встановив лаву у старовинному стилі. Стіни прикрасили раритетними речами селянського вжитку минулого століття: самовар, праски, картини й навіть ікони на вишитих рушниках. Для дітей поряд ще й вмонтували ковану гойдалку. А для молоді - спец місця для поцілунків.

Це все зробив Віктор Стукан, відомий в області та поза її межами скульптор-архітектор. Витвори митця розташовані у Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Сумській та Харківській областях, а також в Білорусі. Серед праць зокрема пам'ятники: Тарасу Шевченку, Матері, Пам'ятник жертвам комуністичного терору, Героям АТО.

«Батько живе у Хмільнику, а от зупинка, яку він ініціював облаштувати під музей, знаходиться поряд з його батьківською хатою. Якось, він захотів щось зробити приємне для місцевих жителів. Тому і розпочав здійснювати задумане. Ми його підтримали та допомагали у реалізації. Коли вже з’явилась зупинка, люди почали туди зносити якісь речі раритетні. Облаштовувати там затишок, робити оригінальний інтер’єр. Кожного року на території поряд батько хоче додати щось нове. Тому і з’явилась гойдалка. А на весні буде ще один пам’ятник. Ми вже залили фундамент. Але, хто стане прототипом на постаменті, батько тримає наразі для селян у секреті», - розповідає Вінниця.info син митця Ярослав.

Ініціатива Віктора Стукана до вподоби не лише місцевим жителям. Вінничанин Вадим Поліщук, який родом з сусіднього села Великий митник, коли випадково проїжджав тут, був вражений оригінальністю запинки.

«Ми поїхали розвіятися на машині з батьками. А тут така краса. Це прекрасна ініціатива для мешканців кожного населеного пункту. Але, я ще й помітив те, що зупинка ж не тільки ось-ось облаштована. Видно, що не перший рік. Але, ніхто нічого не краде, не руйнує. А навпаки, люди приносять своє, зберігають те, що є», - зауважив Вінниця.info Вадим.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина зупинка музей скульптор 
Матеріали по темі