Суспільство

«Ініціюй та дій» – на Вінниччині пройшов 4-денний молодіжний форум, учасники якого презентували ідеї вирішення актуальних проблем

14 серпня 2020, 16:53

З 10 по 14 серпня на Вінниччині пройшов VI Обласний молодіжний форум «Вінниччина молодіжна – ініціюй та дій», де учасники презентували проекти та ідеї. Форум відвідали сьогодні голова обласної держаної адміністрації Сергій Борзов та народна депутатка Ірина Борзова. Основною метою проведення форуму є залучення молодих людей до прийняття рішень, які безпосередньо впливають на їхнє життя.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Працевлаштування та молодіжне підприємництво, екологічна свідомість, сексуальне здоров’я молоді та розвиток волонтерства – теми, які хвилюють сучасну молодь, звучали під час офіційного закриття VI Обласного молодіжного форуму «Вінниччина молодіжна – ініціюй та дій» 14 серпня.

Молодіжні команди презентували загальну проблематику п’ятьох напрямків та ключові ідеї, які можуть допомогти у вирішенні проблем. Також учасники представили проекти, які будуть включені до Обласної програми на 2021-2025 роки.

«Всі проекти, які були сьогодні презентовані, будуть підтримані Департаментом соціальної і молодіжної політики ОДА – це найкращі проекти, які вийшли у фінал, і всі вони були сьогодні дуже якісно представлені командами», – поділився враженнями від побаченого Сергій Борзов.

Очільник області висловив переконання, що проведення таких форумів – це чудова можливість для креативної та ініціативної молоді поспілкуватись в дружній атмосфері, обмінятись досвідом, розробити цікаві проекти, обговорити їх, відпрацювати і презентувати для того, щоб наступного року отримати кошти на їх реалізацію.

«Я на форумі з вами другий рік поспіль. У нас з вами тоді була дуже щира розмова: ми спілкувалися про те, як досягати успіху, як діяти. Сьогодні в цій залі панує неймовірна атмосфера, справді, найкращі заходи – це молодіжні. Зараз, як народний депутат, я представляю у Верховній Раді комітет молоді і спорту, але раніше була громадським діячем і впевнено можу заявити, що жодне рішення і жодна подія не може відбутися без молоді. Ваш девіз: «Ініціюй та дій!», тож рухайтеся вперед, ініціюйте і дійте! Я обіцяю,що всі проекти, які ви сьогодні представите, ми підтримаємо і реалізуємо», – підкреслила у вітальному слові Ірина Борзова.

Багато слушних зауважень командам, які розробляли проекти, надали під час презентацій очільник облдержадміністрації та народний депутат України і як посадовці, і як батьки, і як законотворці. Вони охоче фотографувалися із командами та їх модераторами, високо оцінюючи креативні підходи до подачі матеріалу.

У підсумку, Сергій Борзов наголосив, що молодь – це не тільки «майбутнє країни».

«Моя позиція – молодь необхідно чути сьогодні і молоді люди мають брати активну участь у житті суспільства. У Вінницькій області 30% населення – це молодь 14-35 років. Населення цього віку на Вінниччині налічує 420 тис. людей. Це досить потужний ресурс. І сьогодні молодь показала, що здатна створювати цікаві проекти різного спрямування. Тому, по завершенню реформи децентралізації, головам ОТГ варто прислухатись до цих ідей, адже багато є досить доречними і можуть бути реалізовані в громадах. А я зі свого боку підтримав пропозицію молоді взяти радником голови ОДА представника Студентської ради Вінниччини, який працюватиме вже з понеділка для комунікації та більш ефективної роботи з молоддю», – сказав посадовець.

Голова ОДА також підкреслив, що Державною політикою в молодіжній сфері є підтримка таких молодіжних форумів.

«Я вважаю,що це вірний шлях. Тож хочу побажати, щоб ви в житті займалися тим, що вам подобається: йшли в політику, йшли в бізнес, з натхненням робили те, від чого горять ваші очі!», – зазначив Сергій Борзов.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Теги: молодіжний форум ОДА молодь Сергій Борзов Ірина Борзова 
Матеріали по темі