Культура

Ірен Роздобудько презентує у Вінниці новий роман, присвячений композитору

4 жовтня 2018, 11:31

11 жовтня о 18:00 в Книгарні «Є» (Соборна, 89) відбудеться презентація нового роману Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка», який присвячений композитору Миколі Леонтовичу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили організатори.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?

Вперше твір, який називається «Щедрик», написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

Авторка роману «Прилетіла ластівочка» запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

Окрім вечірньої презентації, у Вінницькому коледжі мистецтв імені М. Леонтовича (11:00, відеозал) та Донецькому національному університеті імені В. Стуса (14:15, корпус на Янгеля, філологічний факультет) відбудуться зустрічі з письменницею.

Буктрейлер роману: https://youtu.be/CtZSgV4ZYMA 

Вхід вільний.

Вінниця.info

Теги: книга письменниця Роман біографія 
Матеріали по темі