Суспільство

Іщенко розповів за фото подій в Одесі 2 травня 2014 року, про хаос і представників «русского миру»

2 червня 2020, 17:15

1 червня на посаду начальника Національної поліції Вінницької області призначили Івана Іщенка. Голова поліції приїхав з Одеси, де його помітили під час подій 2-го травня 2014-го року, коли він проходив стажування на посаді начальника управління громадської безпеки. З цієї причини під будівлю ГУНП у Вінницькій області прийшли ветерани АТО, представники місцевого осередку Національного корпусу та активісти, аби поспілкуватися з новим начальником поліції та запитати про його участь в подіях біля Будинку Профспілок. Тоді, за результатами зустрічі з Іваном Іщенком, активісти повідомили, що задоволені відповіддю, але придивлятимуться та перевірятимуть цю інформацію.

2-го червня голова Національної поліції Вінницької області провів свою першу пресконференцію, де детальніше розповів про події 2-го травня 2014-го року.

«Всіх цікавить фотографія з 2-го травня 2014-го року. Хочу вам відразу ж відповісти на це питання. Ця фотографія завжди починає з’являтись в засобах масової інформації та публікаціях певних громадян, коли я займаю якусь посаду або щось роблю для поліції і нашої держави.

Ви повинні розуміти, що ця інформація була неодноразово перевірена Генеральною прокуратурою України. Кожен крок, кожне моє слово, які я тоді казав чи робив були перевірені.

Тоді була справжня війна за наше місто. Був хаос. Хтось якісно зробив цей стопкадр. Щоб я спеціально так повернувся, такого не може бути. Я тоді був звичайним міліціонером, не приймав ніяких важливих рішень. Є дуже багато свідків, наших громадян, які відстоювали державу, нашу України, наше українське місто. Всі бачили, що я робив, як я особисто затримував так званих проросійських бойовиків. Їх було дуже багато. Поки не залишилось майже керівництва в Одеській міліції, і я в самому кінці приймав якісь рішення. Мною з іншими працівниками було затримано більше 150 так званих прихильників «руського міру». Вони були затримані та поміщені в ізолятори тимчасового тримання. Подальшу долю я їх не знаю.

Є дуже багато свідків, всі допитані. І вони дуже в подробицях розповіли, що я тоді робив. І кожен крок, кожне слово – все було перевірено.

Щодо фото: тоді маленька була війна, а то й велика. Всі кудись бігли…

І тоді, кому цікаво, боротьба за місто Одесу продовжувалась. Постійно наше місто «розхитувалось» сепаратистами. І всі, хто був в центрі тих подій, всі знають і в ЗМІ це озвучували: я виконував функцію по захисту української державності. І, вважаю, дуже багато для цього зробив», – розповів Іван Іщенко.

Фото з подій 2-го травня 2014-го року, яке публікували в соцмережах

Про свою біографію новий очільник поліції Вінниччини розповів наступне:

«Народився в селі Єлизаветівка Тарутинського району Одеської області. Там закінчив школу, потім закінчив Одеський університет внутрішніх справ. За рік закінчив магістратуру, Академію внутрішніх справ. Є кандидатом юридичних наук. Працював у Тарутинському районі на різних посадах. З травня 2014-го року працював начальником управління громадської безпеки, яке потім було назване «Управління превентивної діяльності». І рік працював заступником начальника ГУНП Одеської області.

Перебуваючи вже на посаді начальника управління превентивної діяльності, мною одним з перших в країні спільно з консультативною місією Європейського союзу запроваджено поліцію комунікацію, так звану «поліцію діалогу»».

Нагадаємо, Івана Іщенка призначили замість генерала поліції Юрія Педоса, якого відсторонили від посади 29-го травня. Це рішення пов’язують також з подіями того ж дня в Броварах, де сталася перестрілка між легальними та нелегальними перевізниками. Тоді затримали також учасників з Вінниці. Згодом з’ясувалося, що Юрія Педоса призначили на посаду Радника Голови Нацполіції з питань впровадження інституту кримінальних проступків.

Новий начальник поліції Вінниччини також повідомив, що батюшку церкви московського патріархату звільнили з штату поліції у Вінницькій області. Розказав, що планує перевезти свою родину у Вінницю.

Вінниця.info

Теги: поліція начальник Іщенко 
Матеріали по темі