Культура

Історія кохання Есмеральди і Квазімодо: на фестивалі опери у Тульчині показали балет. Фоторепортаж

8 червня 2019, 22:49

8 червня стартував другий день Grand Operafest Tulchyn. Близько 18 години мистецьке дійство розпочалося єдиним в Україні показом твору «Страшний двор» Польської Королівської опери.

Небо над Тульчином затягнули темні хмари. Йшов дощ. Територія біля Подільського Версалю рясніла кольоровими парасольками.

О 21 годині емоції дарував дивовижний балет «Собор Паризької Богоматері» Харківського національного театру Cxid Opera.

У Харкові вперше історію про красуню Есмеральду і потворного, але щиросердного дзвонаря собору, втілили на сцені видатні українські балетмейстери Павло Вірський та Микола Болотов у 1933 році. Хореографія балету на харківській сцені відтоді не раз змінювалася.

Нинішня прем'єра - хореографічна версія народної артистки України Євгенії Хасянової, і теж на основі балетної класики. Втім, суть сюжету, розказаного Віктором Гюго, за ці десятиліття і навіть століття майже не змінилися. Тож глядачі, як і раніше, раділи зустрічі з перекладеною на танець історією кохання, яке виявилось міцнішим за кам'яні мури Собору Паризької Богоматері.

Диригував лауреат міжнародних конкурсів, головний диригент Cxid Opera Дмитро Морозов.

Нагадаємо, що грандіозний Operafest Tulchyn розпочався концертом і українсько-німецькою прем’єрою. Оперета «Гуцулка Ксеня» зівала овації.

Вiнниця.info

Теги: Operafest Tulchy фестиваль  
Матеріали по темі