Суспільство

Історія вінницької вежі: дозор військових і житло для сімей робочих. Фотофакт

15 жовтня 2015, 11:19

 Вінниця у розрізі часу.  ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми розкриємо історію легендарної вінницької вежі.

Водонапірна споруда розташована на Європейській площі. Збудували її у 1911 році за проектом а архітектора Артинова.

Вік 28-метрової вежі переступив столітній рубіж, і за весь час свого існування вона бачила війну і революцію, але навіть незважаючи на часи занепаду, башта змогла зберегти свій первинний зовнішній вигляд.

Під час війни у вежі знаходився спостережний пункт, оскільки звідси можна було бачити, що відбувається на околицях міста. Пізніше, будівлю переобладнали і пристосували під житло працівників водоканалу. На сьогоднішній день у вінницькій водонапірній башті розміщено музей пам'яті воїнів, загиблих в Афганістані, заснований в 1993 році.

У вершині будівлі знаходиться годинник – такий-собі вінницький «Біг-Бен».

Проте все ж сучасна вежа відрізняється від початкового проекту, адже спочатку двометровий циферблат годинника перебував дещо вище. У 80-ті роки минулого сторіччя була проведена реконструкція, в результаті якої годинник змістили на ярус нижче.

Варто зазначити, що віднедавна Артинов цілодобово «споглядає» за своїм творінням, адже у 2010 році біля вежі митцю відкрили пам’ятник.

Вінничани і туристи просто обожнюють вінницьку красуню. Вона зачаровує вночі, затамовує погляд вдень. Нещодавно перед вежею створили «водоспад» - кольорове 3D-графіті. Тому тепер навряд чи знайдеться горянин, який не постояв у прірві з водою навпроти башти.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра Кумбарі, Архів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця історія 
Матеріали по темі