Економіка

Італійці розказують вінницьким комунальникам, як працює завод з переробки сміття

12 липня 2016, 13:04

 Команда італійських спеціалістів з переробки та утилізації відходів, а також створення заводів з переробки сміття проводять навчання для керівників вінницьких районних рад та комунальних підприємств. За два дні 12-13 липня вінницькі керманичі почують, як працює схема видобутку корисних добрив з відходів, скільки коштів можна отримати, якщо в Україні втілити систему, яка працює в італійських містах та як працює система співфінансування міжнародних проектів.

Про це Вінниця.інфо під час зустрічі з головами районних рад та комунальних підприємств повідомили представники італійських товариств АТ «Контарина» та «Аграрної школи дель Парко ді Монца».

«В Італії проблема відходів є так само актуальною як у вас. У нас є місцевості, де так само існує необхідність зводити переробні заводи. Наприклад, Сицилія. Ми зараз їх вчимо так само, як ваших керівників. Проте є добрі показники. І цей досвід варто отримати. У 2014 році Італія зробила прорив, коли переробила сміття у розмірі 95 кілограмів на одну особу. Але і це мало, ми також працюємо. Будемо розвиватися спільно з Україною», - повідомив представник Акціонерного товариства «Контарина» Марко Матіелло.

Італійці рекомендують Вінниччині долучитися до спільного проекту, який дозволить переробляти сміття за методикою «від дверей до дверей». Коли 100 відсотків відходів перетворюються на корисні інгредієнти.

«Ми працюємо за методикою, коли 80 відсотків компосту було назад повернуто в ґрунт. Так було зроблено у нас в Італії. Решту 15-20 відсотків, які не були використані в процесі переробки передавались для потреб садівників та людям, які вдома вирощують квіти», - розповів представник Неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца».

Для втілення проекту область має знайти кошти на зведення підприємства. І тоді італійські партнери докладуть свою частку та відправлять експертів на Вінниччину, сказав заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Ігор Хміль.

«Це вже третій візит наших партнерів з Італії до області, наступний буде цього літа. Кожного разу проводяться навчання. Ми створили агентство регіонального розвитку, щоб була можливість працювати з італійськими партнерами, крок за кроком рухаємося», - повідомив Ігор Хміль.

Гості з Італії під час візиту до Вінниці відвідають полігон твердих побутових відходів у Стадниці

Нагадаємо, для повної переробки сміття у Вінницькій області потрібно побудувати 6 заводів.

Вінниця.інфо

Теги: Вінниччина сміття переробка італійці 
Матеріали по темі