19 трав. 2020 12:23

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:52
Суспільство
0

110

0

Ізоляція в номері та їжа на замовлення: як в Україні працюватимуть готелі під час карантину

Ізоляція в номері та їжа на замовлення: як в Україні працюватимуть готелі під час карантину

До вечора 19-го травня громадяни можуть внести свої зауваження та пропозиції


Ізоляція в номері та їжа на замовлення: як в Україні працюватимуть готелі під час карантину

З 22 травня в Україні планують ввести черговий етап пом’якшення карантинних обмежень. Пом’якшення реалізовуватимуть в кожному регіоні окремо, залежно від епідеміологічної ситуації. В Міністерстві охорони здоров’я підготували низку тимчасових вимог для роботи різних установ. Відтак, в країні можуть відкрити готелі, але з певними умовами. Конференц-зали не працюватимуть, а мешканці готелів зможуть замовити їжу в номер або відвідати місцевий ресторан, якщо при готелі є літній майданчик. В разі, якщо в когось з відвідувачів будуть прояви респіраторної хвороби, людина має ізолюватися в своєму номері, а персонал готелю має викликати «швидку».

Повний список вимог опублікували на сайті МОЗ 18 травня.

1. Керівники готелів визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,20 С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.

При проведенні вимірювань температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. На вході в готель та в коридорах (вестибюлях) необхідно:

  • розмістити інформаційні матеріали шодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;
  • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

3. При появі симптомів респіраторного захворювання та/або підвищення температури у особи, що проживає в готелі, така особа підлягає ізоляції в номері до прибуття карети швидкої медичної допомоги, яку викликає персонал готелю.

4. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі закладу з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск відвідувачів та перебування у готелі (поза номером) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці (у тому числі саморобній), так, щоб були покриті ніс та рот.

5. Адміністрація готелю забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг в місцях можливого скупчення відвідувачів (рецепція, вестибюлі, ліфтові холи тощо). В місцях потенційного скупчення відвідувачів повинно бути нанесене відповідне тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри.

6. Для уникнення черг при реєстрації поселення в готель забезпечується можливість попередньої онлайн-реєстрації відвідувачів в готель.

На рецепції готелю встановлюється захисний екран між персоналом та відвідувачами.

7. У готельних закладах забороняється робота конференц-залів, фітнес- та спа-центрів готелів.

8. Харчування в готелях може бути організоване шляхом доставки їжі в номери за попереднім замовленням відвідувачів або в ресторанах (кафе) готелів лише на відкритих (літніх) майданчиках на відкритому повітрі, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років).

9. Адміністрація готелю повинна забезпечити:

  • наявність щонайменше п'ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);
  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах номерів та санвузлах загального користування. Використання багаторазових рушників заборонено;
  • щогодинне вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
  • дезінфекцію поверхонь з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) кожні 3-4 години, повторювати процедуру у будь-який час при забрудненні;
  • безперебійну роботу систем вентиляції;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • обмеження масових зборів працівників в закритих приміщеннях;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

10. Працівники готелю зобов'язані:

  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування;
  • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
  • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Громадяни можуть надсилати свої зауваження та пропозиції у строк до 18:00 19 травня 2020 року на електронну адресу [email protected]

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров’я склали перелік тимчасових протиепідемічних вимог для функціонування дошкільних навчальних закладів та міжміського громадського транспорту.

Під час брифінгу 19-го травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що з 22-го травня послаблення карантину відбуватимуться в окремих регіонах, де ситуація із захворюваністю на коронавірус це дозволятиме.

Вінниця.info