Здоров‎’‎я

Кабмін перерозподілив кошти на закупівлю тестувального обладнання на COVID-19 для лабораторних центрів. Серед них – і Вінницький

23 вересня 2020, 15:09

В Кабінеті міністрів України ухвалили рішення перерозподілити понад 14 з половиною мільйонів гривень на закупівлю лабораторного обладнання і тестів на коронавірус для лабцентрів країни. Серед них – і Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ. На закупівлю обладнання для нього виділили 1 мільйон 250 тисяч гривень.

Про це йдеться в документі, який опублікував депутат Олексій Гончаренко на своєму Telegram-каналі.

Депутат зазначає, що кошти, які підуть на закупівлю лабораторного обладнання, були зекономлені із закупівель послуг профілактики ВІЛ та догляду і підтримки людей, які живуть з вірусом імунодефіциту.

Як йдеться в документі, на 1 мільйон 250 тисяч гривень для Вінницького обласного лабораторного центру планують закупити станцію автоматичної екстракції РНК, 96 зразків, включаючи комплекти витратних матеріалів для станцій автоматичного виділення нуклеїнових кислот.

Подібне обладнання планують закупити ще для десяти обласних лабораторних центрів України. Виключення становить тільки Рівненський лабцентр. Для нього за 848 тисяч планують закупити ампліфікатор (ПЛР-термоциклер, CFX96).

Всього на закупівлю обладнання перерозподілили 14 мільйонів 598 тисяч гривень.

Нагадаємо, у Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ з 12 вересня припинили надавати послугу платного ПЛР-тестування через брак тест-систем.

Вінниця.info, зображення – ілюстративне та з Telegram-каналу Олексія Гончаренка

Теги: Кабмін бюджет коронавірус Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ 
Матеріали по темі