Місто

Кабмін створив інвестиційний атлас, до якого внесли вінницький аеровокзал і залізничний вокзал

27 січня 2020, 10:10

На сайті Кабміну опублікували інвестиційний атлас України. Серед об’єктів, які пропонуються інвесторам, кілька розміщені на Вінниччині. Це спиртзавод, аеровокзал в Гарвишівці та залізничний вокзал у Вінниці.

На аеровокзал в Гарвишівці визначили суму реконструкції від 15 до 90 мільйонів доларів, точна сума залежатиме від бізнес-проекту. Реконструкція пасажирського терміналу – 15 мільйонів доларів. Мультимодальний вантажно-логістичний центр – 15-20 мільйонів доларів.

За проектом, відбудеться реконструкція пасажирського терміналу за міжнародними стандартам і дозволяють одночасно міжнародні та вітчизняні операції. Також будівництво мультимодального вантажно-логістичного центру, щоб задовольнити попит на експорт товарів та імпортну електронну комерцію поставки.

За статусом проекту, розроблена концепція дизайну та затверджена зацікавленими сторонами. Також наявний авіаційний ангар.

Модернізація аеровокзалу передбачає підвищену привабливість туризму та інвестицій регіону, понад 6 тисяч нових висококваліфікованих робочих місць до 2030 року.

Раніше опублікували можливий варіант візуалізації приміщення вінницького аеропорту після капітального оновлення.

Залізничний вокзал у Вінниці планують передати в управління приватним підприємцям. Така ж ініціатива стосується ще шести вокзалів на території держави. Концесія вокзалів дозволить «Укрзалізниці» зняти дуже важкий тягар, пов’язаний з утриманням таких великих соціальних об’єктів.

Також це буде відігравати важливу роль у системі фінансування, так як компенсатором для бюджетних субсидій будуть не тільки прибутки державного залізничного вантажного оператора, а й концесійні платежі. Наприклад у Німеччині платежі до бюджету від концесій залізничних вокзалів та станцій складають щорічно близько 400 млн. євро.

Вiнниця.info, візуалізація - із сайту UVT GROUP

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: аеропорт реконструкція залізничний вокзал 
Матеріали по темі