Суспільство

Кабміну запропонують створити у Вінницькій області 5 об’єднаних районів. Перелік

2 червня 2020, 13:16

Вінницьку область потрібно об’єднати у п’ять районів – Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Хмільницький. Таку пропозицію погодили 2 червня під час онлайн-засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів регіону.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної ради.

Участь в обговоренні взяли заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, депутати обласної ради Олександр Крученюк та Андрій Мельник, міські голови міст обласного значення та члени регіональної робочої групи.

«Реформа децентралізації і місцевого самоврядування була зосереджена на об’єднанні територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень, – коментує заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Тож під час онлайн засідання робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою районного рівня і зійшлася в єдиному варіанті – 5 об’єднаних районів. А саме: Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Хмільницький».

Найбільшу дискусію викликав центр саме Хмільницького району – Хмільник, Козятин чи Калинівка. Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади базується на Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У планах держави завершити реформу у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування. Це дасть можливість забезпечити розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівня, місцевими держадміністраціями та територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

Зазначимо, що наразі Вінниччина має 27 районів.

Раніше голова ОДА зазначав, що регіон планують об’єднати у три райони з центрами у Вінниці, Могилеві-Подільському та Ладижині.

В березні 2020 року Центр політико-правових реформ презентував в Мінрегіоні пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня. У Вінницькій області пропонували замість 27 районів створити 5 повітів (районів): Вінницький, Жмеринський, Ладижинський, Могилів-Подільський, Немирівський та 68 ОТГ.

Вінниця.info

Теги: облрада Вінницька область 
Матеріали по темі