Місто

Камери на вулицях Вінниці стануть «розумнішими»: будуть охороняти предмети і виявляти порушників паркування. Фото

18 січня 2019, 13:03

 Рік тому у Вінниці відкрили Ситуаційний центр. Зображення із 600 камер виводять на монітори, за якими спостерігають представники Служби «101», патрульної та муніципальної поліції. За рік роботи за допомогою відеокамер вдалося виявити 13 тисяч правопорушень.

Про це розповів керівник муніципальної поліції Віталій Чигур.

«У Ситуаційному центрі працюють декілька служб і практика показала, що спільна робота муніципальної і патрульної поліції та представників Служби з надзвичайних ситуацій дає позитивний результат.

На сьогоднішній день до Ситуаційного центру під’єднані близько 600 камер, які цілодобово працюють як на вулицях нашого міста, так і в приміщеннях комунальних закладів: школах, Прозорих офісах...

Ми зробили акцент на в’їздах та виїздах з міста Вінниці, паркових зонах, площах перед залізничним вокзалом і центральних вулицях.

Протягом 2018 року працівниками Ситуаційного центру було виявлено близько 13 тисяч фактів правопорушень – як адміністративного характеру, так й кримінального. Надано 400 разів відеозаписи на ухали суддів, які потім слугували як докази.

Сума збитків, яку виявили працівники Ситуаційного центру, склала близько 1 мільйона гривень. З них 750 тисяч вже відшкодовано», - повідомив Віталій Чигур.

Патрульні поліцейські визнають, що завдячуючи Ситуаційному центру вони швидше знаходять транспортні засоби, що вчинили ДТП. Рівень розкриття таких правопорушень найвищий в Україні і складає 94%.

Також за допомогою відео з камер спостереження вдалося затримали осіб, які скоїли вбивство у Житомирі. Та з’ясувати, що алібі одного із підозрюваних у вбивстві бухгалтера МПМ «Зоря», було фальшивим.

Штучний інтелект

Директор департаменту інформаційних технологій Володимир Романенко розповів, що у Ситуаційному центрі почали впроваджувати технології штучного інтелекту, зокрема – розпізнавання номерних знаків автомобілів, їх марки, моделі й кольору.

Незабаром зможуть ставити об’єкти під охорону та виявляти водіїв, котрі припаркували транспортний засіб з порушенням ПДР.

«З кожним місяцем у місті стає все більше камер. Щоб їх дивитися і оперативно реагувати, потрібно або збільшувати штат, або посилювати потужність та «розумність» програмного забезпечення, яке допомагає працівникам вслідкувати за всіма матеріалами.

Ми впроваджуємо елементи штучного інтелекту, що дозволяють виконувати деякі функції підтримки та аналізу, не пропускати події та швидко й легко орієнтуватися у попередніх записах. Зараз проводиться розпізнавання номерних знаків, типу, марки, кольору автомобіля.

Наступним етапом, який впровадять найближчим часом, це моніторинг предметів – охорона предметів за допомогою програмного забезпечення. Штучний інтелект ставить предмет на охорону, якщо він пропадає з кадру, - надходить сповіщення працівникам Ситуаційного центру, що потрібно перевірити, що відбулося», - пояснює Володимир Романенко.

За його словами, це допоможе боротися з вандалізмом.  

Вiнниця.info
Теги: Вінниця 
Матеріали по темі