Політика

Кандидати і «плакати»: як політики використовують на Вінниччині зовнішню рекламу перед виборами

6 грудня 2018, 10:02

 На Вінниччині політичні сили та потенційні кандидати на посаду Президента розпочали активну піар-кампанію ще влітку, попри те, що президентські передвиборчі перегони офіційно стартують лише 31 грудня поточного року. Протягом другої половини осені та перших днів грудня спостерігачі ОПОРИ зафіксували певні тенденції у розміщенні зовнішньої політичної реклами на вулицях Вінниці. Так, одні потенційні кандидати значно активізували використання білбордів та сітілайтів, інші – зменшили їх кількість.

Про це Вiнниця.info повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Останнім часом у місті з’явилось чимало зовнішньої реклами на користь Анатолія Гриценка та очолюваної ним партії «Громадянська позиція». На таких носіях написано: «Чесних більше. Приєднуйся до команди Анатолія Гриценка» та вказано контакти політсили.

 

«Новинкою» листопада у зовнішній політрекламі Вінниччини стала промоція партії «Народний фронт» та її лідера Арсенія Яценюка. На сітілайтах, зокрема, розміщено написи: «Народний фронт діЄ» та «Народний фронт. Рух в НАТО. Арсеній Яценюк».

 

Значна частка зовнішньої реклами останнім часом, порівняно з іншими потенційними кандидатами, присвячена Сергію Таруті та його політсилі «Основа». Більшість написів на таких білбордах: «Сергій Тарута: Гарантую повагу. Основа, партія людей справи».

 

Натомість зовнішньої реклами на користь потенційної кандидатки на президентське крісло Юлії Тимошенко стало набагато менше, ніж на початку осені. Змінився і меседж такої реклами: це вже не просування «Нового курсу», проголошеного ВО «Батьківщина», а обіцянка здешевити газ: «Гарантую. Ціна на газ для населення буде знижена в 2 рази! Газ українського видобутку для потреб населення. Юлія Тимошенко».

 

Також у Вінниці зникли білборди з ім’ям потенційного кандидата і чинного Президента Петра Порошенка, на яких йшлося про досягнення в оборонній галузі, підтримку української музики тощо, натомість з’явилися менші сітілайти під гаслом «Армія! Мова! Віра!» (зокрема, написи «Армія! Мова! Віра! Ми йдемо своїм шляхом! Петро Прошенко»).

Дещо менше стало в регіоні білбордів із портретом лідера партії «Наші» Євгенія Мураєва. На початку листопада ОПОРА повідомляла про пошкодження агітаційних матеріалів цієї політичної сили. Тепер зовнішня реклама партії «Наші» та її лідера трапляється переважно у вигляді сітілайтів, на яких розмішено зображення Євгенія Мураєва та написи на кшталт «Лідер політичної партії Євгеній Мураєв. Наші мрії – не віддамо» або «…Наші діти – не віддамо».

 

Також у Вінниці зафіксовано поодинокі білборди на користь потенційного кандидата на посаду Президента Андрія Садового. На одному з них написано: «Андрій Садовий. Наступ 2019».

 

З’явились у регіоні останнім часом і білборди з написом «Президент – слуга народу. Незабаром». Незрозуміло, чи таким чином анонсуються нові серії телесеріалу або зустрічі з його акторами, чи це політична реклама однойменної партії «Слуга народу» і потенційного кандидата Володимира Зеленського.

 

Отже, активно використовують зовнішню рекламу на Вінниччині зараз 8 потенційних кандидатів на посаду Президенті. Водночас деякі потенційні кандидати, «взяли паузу» чи припинили використання зовнішніх носіїв. Так, для прикладу, у Вінниці зникли білборди із зображенням лідера Аграрної партії Віталія Скоцика, зникли поодинокі білборди з написом «Кива президент» тощо.

Оскільки виборчий процес ще не розпочався, такі матеріали не підпадають безпосередньо під дію законодавства. Проте така реклама може містити ознаки дочасної агітації. Також варто зазначити, що Центральна виборча комісія закликала усіх суб’єктів виборчих перегонів утриматися від дочасної агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу.

Вiнниця.info, фото – ГМ ОПОРА

Теги: вибори реклама 
Матеріали по темі