Місто

«Капсула часу»: дослідники знайшли кімнату у підземеллях вінницької Єрусалимки. Фото

5 жовтня 2019, 12:40

4 жовтня вінничани, які займаються дослідженням підземель в центральній частині міста, знайшли кімнату, від якої йде розгалуження ходів. Тривалий час доступ до приміщення був заблокований.

«… в підземеллях на вул. Монастирська, 1 під час ще однієї експедиції знайдено ще один фрагмент підземель, а саме: підземну кімнату з подальшим заваленим ходом, який відгалужується з кімнати у вигляді арки з лівої сторони», - повідомляє Владислав Сушинський на своїй сторінці в «Фейсбук».

В дописі Владислав зазначає, що збереглись залишки дверних навісів, але певний відрізок часу, доступ в приміщення був заблокований.

«Кімната зачинялась дверима, про що свідчать наявні залишки луток і навісів. Такі кімнати або приміщення називаються «капсулами часу», де все залишається недоторканим на невизначений час після того, як люди перестають мати можливість доступу в приміщення. Все наче завмирає від певної дати до моменту знаходження. Скільки часу дана кімната була замкнута від оточуючого світу встановити важко - це можуть бути десятки років», - зазначає дослідник.


Як повідомляла Вінниця.info, в серпні під час будівельних робіт в центрі Вінниці по Монастирський, 24, де раніше стояв двоповерховий будинок, відкрились підземелля. Відомо, що центр Вінниці пронизаний підземними ходами. Кілька років тому для туристів відкрили підземелля монастиря Капуцинів, на Соборній. Там проводять екскурсії та організовують виставки-експозиції. Мешканці Єрусалимки в арочних нішах зберігають консервацію, бо частини старовинних споруд пристосували під погреба.

Вінниця.info, фото Владислава Сушинського

Теги: підземелля Вінниця 
Матеріали по темі