Місто

Керівникам Вінниці показали зоряне небо в оновленому планетарії

13 листопада 2014, 11:18

 У Вінницькому Центральному Парку ім. Горького після капітального ремонту запрацював планетарій. Реконструкцію будівлі почали в листопаді 2012 року силами комунального підприємства «Вінницязеленбуд». Сьогодні, 13 листопада, в. о Вінницького міського голови Сергій Моргунов перевірив, як змінився відремонтований заклад.

 

Під час капремонту утеплили стіни, змінили і утеплили покрівлю, підвели водогін, встановили санвузли, провели нове електропостачання, встановили котел на твердому паливі. Окрім того придбано нове обладнання, необхідне для роботи сучасного планетарію: новий комп’ютер, кінопроектор, лазерний апарат.

 

 Також у планетарії презентували одну з програм, які пропонують відвідувачам.

 

Як розповіла лектор Вінницького планетарію Надія Почапська, Вінниця одне з п’яти міст України, яке має планетарій. Працівники підготували досить широку програму для відвідувачів: іменини для дитини, тема для закоханих: «магія зірок – магія кохання», шкільна та студентська тематика, «міфи та легенди про зоряне небо» та ін.

Також, за словами Надії Почапської, у відремонтованому приміщенні є всі умови для проведення гуртків.

«У новенькій лекційній залі вінницького планетарію працюють п’ять груп гуртків, в яких займаються діти віком від 12 років. До речі, юні астрономи мають неабиякі успіхи – на конкурсі завоювали п’ять перемог – чотири перші місця. Наша команда виявилась найкращою в Україні», - розповіла Надія Почапська.

 

В. о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов висловив сподівання, що оновлений заклад буде родзинкою для туристів у Вінниці.

«Дуже добре, що планетарій ми залишили в комунальній власності. Ви пам’ятаєте, як у свій час були перипетії про те, щоб тут зробити кафе чи ресторани. Але міською радою було прийнято рішення, щоб відновити планетарій. Це один із 5 діючих планетаріїв в Україні. Зроблено ремонтні роботи, оновлено обладнання, відновлено експонати. Я думаю, що цей заклад стане родзинкою Вінниці, і не тільки для школярів, а й для туристів», - зазначив С. Моргунов.

 

Працюватиме планетарій з 21 листопада щоденно з 10 до 18 години. Вартість квитка 25 гривень для дорослих та 20 гривень для дітей. Замовити програму в планетарії вінничани та гості міста можуть за телефоном 69 21 98.

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі