Суспільство

Ходили вулицями та фотографували: у Вінниці волонтери рахували безпритульних собак, аби в майбутньому вакцинувати та стерилізувати їх

19 липня 2020, 11:13

Вранці 17-го липня у Вінниці 14 волонтерів-зоозахисників реєстрували в місті безпритульних собак. Вперше подібний підрахунок вони проводили ще в 2016-му році. Зараз тварин рахують, аби відстежити динаміку росту їхньої чисельності та дізнатися, скільки необхідно коштів для вакцинації та стерилізації собак.

Про це йдеться в сюжеті «UA:Вінниця» від 17-го липня.

«Ми робимо фотографію красуні. В нас є координати, включені в GPS. Вона не вагітна, вона не годує. Їй десь приблизно до п’яти років. І ось ми з вами зареєстрували першу тваринку», ‒ каже волонтерка Олександра Лісчишина.

За її словами, для цього потрібен лише смартфон та підключення до спеціального застосунку Animal ID. Туди додає фото собаки та геолокацію. Цього дня її локація ‒ вулиця Київська.

«Згідно з нашим договором з Animal ID ‒ це організація, яка проводить підрахунок ‒ ми отримуємо статистичні дані, а саме: кількість безпритульних тварин, скільки з них ‒ стерилізовані, кількість, які, потенційно, власницькі. Окрім того, буде статистика щодо ваги тварини, щодо статі тварини, а також, якщо є якісь проблеми», ‒ розповідає волонтерка.

Всього 17-го липня з 7-ї до 9-ї ранку безпритульних собак рахували 14 волонтерів.

У мікрорайоні Вишенька працював волонтер Олександр Островський. Встиг відшукати 9 собак. Каже, що головне ‒ встигнути сфотографувати на своїй локації.

«Дві були також в моєму секторі, але вони перейшли на сусідній. Та, за правилами, вони не фотографуються, вони не будуть програмою зараховані», ‒ каже волонтер.

Молодий чоловік розповідає, що вперше безпритульних собак рахував у 2016-му році. Тоді вийшов, аби підтримати зоозахисників, які боролися за відкриття у Вінниці Центру стерилізації тварин.

«Перший підрахунок ми робили з ціллю довести нашій міській владі, скільки в нас є собак в місті. Тому що, за їхніми даними, це були цифри: 7 ‒ 10 тисяч. Ми дізналися, яка реальна кількість. Тобто, це не 10 тисяч, а 1 800. І ми просили, щоб будували не притулок, а стерилізаційний центр», ‒ каже Олександр Островський.

За словами представниці обласного товариства захисту тварин Людмили Сидорук, вдруге рахувати безпритульних собак у Вінниці волонтери вийшли торік. Тоді таких нарахували 1 050. 30 з них були стерилізовані. Тепер рахують, аби відстежити динаміку.

Локація зоозахисниці на 17-е липня ‒ від вулиці Данила Галицького до вулиці Максимовича. Вранці встигла нарахувати також 9 собак.

«Ми вже декілька років добиваємось того, щоб була реєстрація тварин. І безпритульних, і домашніх, що найголовніше. Це потрібно, щоб було чипування тварин. Щоб кожен власник ніс відповідальність. В нас це в законодавстві прописано, але поки що до реалізації не дійшло. Щоб людина розуміла, що вона взяла тварину і за це несе відповідальність, а не просто так взяв, погрався, викинув, іншу взяв», ‒ каже Людмила Сидорук.

Людмила Сидорук собак не лише рахує, а й намагається прилаштувати.

Рахують собак вранці, бо саме ці дві години виділили у застосунку Animal ID для Вінниці 17-го липня. В цей же час підрахунок проводитимуть і на наступний день.

За словами Олександри Лісчишиної, результати будуть відомі вже в понеділок. Волонтерка додає, що їх мають врахувати під час написання цільової програми регулювання чисельності безпритульних тварин. Аби знати, скільки грошей потрібно, зокрема, на їхню вакцинацію та стерилізацію.


Вінниця.info, відео ‒ з YouTube-каналу «Суспільне Вінниця»

Теги: волонтери безпритульні собаки Вінниця зоозахисники 
Матеріали по темі