Суспільство

Хто зі студентів призовного віку має право на виїзд за кордон під час воєнного стану і загальної мобілізації

21 травня 2022, 08:30

Заступник начальника штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук роз’яснив про перетин кордону студентами, чоловіками призовного віку, в період дії воєнного стану та загальної мобілізації.

«У статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» є трактування категорії як здобувачі вищої і передвищої освіти, які мають право на відстрочку від призову. Це зазвичай вводить в оману людей, які думають, що відстрочка є правом на перетин кордону. Не всі категорії, які підлягають відстрочці, мають право перетину кордону.

Право на перетин кордону вищим військовим керівництвом надано лише тій категорії, яка має мету продовжити навчання за кордоном. Тобто, ті, хто навчались до початку війни і навчання яких розпочалось після початку війни. Але це стосується лише тих, які проводять очну або дуальну форму навчання. Тобто, слухачі вечірніх курсів, підготовчих курсів, абітурієнти в цю категорію не входять», - сказав Ігор Матвійчук.

Чи можуть виїхати за кордон студенти, які вступили в навчальний заклад за кордоном після 24 лютого?

«Студенти повинні мати документи. Перше – довідка спеціальної форми, в якій військовий комісар зазначає про дозвіл на вибуття за кордон тієї чи іншої особи з метою продовження навчання. По друге, у військовому обліковому документі який має громадянин призовного віку повинен бути зазначений запис про це. Наступний документ - з іноземного вузу. Щоб на пункті пропуску інспектору довести що він саме їде на навчання. Це може бути студентський квиток, віза, угода з вузом. Всіці документи в комплексі вивчаються в пункті пропуску», - зазначив Ігор Матвійчук.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративна

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: студенти перетин кордону воєнний стан 
Матеріали по темі