Влада

Кількість питань на сесію Вінницької облради зменшили. За ліквідацію управління Федоришина виникла дискусія

25 вересня 2018, 17:38

 25 вересня президія Вінницької обласної ради затвердила перелік питань до сесії, яка відбудеться 28 вересня. Кількість питань, яка буде запропонована на розгляд депутатів з 87 скоротилась до 75 за рахунок об’єднання однакових за тематикою проектів рішень. Додали і питання Про вшанування пам’яті Героїв національно-визвольних змагань, через яке в березні закрили сесію.

Також до переліку додали звернення до депутатів Верховної Ради України, щодо подолання вето Президента України на Закон України, яке стосується вивезення лісу-кругляка за межі України. І «прибрали» звіт керівника управління спорту, так як його всі депутати заслуховували на колегії.

На сесію виносять проект рішення, яким передбачено припинити юридичну особу - управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області та створити КП «Агенція з управління спільною комунальною власністю територіальних громад Вінницької області» Вінницької обласної Ради». Василя Федоришина, який є керівником управління пропонується звільнити, а керівником новоствореного підприємства призначити Віктора Крота.

Це питання викликало невдоволення представників партії ВО «Батьківщина» та одного депутата з «УКРОП-у». Мовляв, не зрозуміло, як буде обласна рада контролювати оренду комунального майна і нікому буде займатись представництвом в судах і проводити тендери.

«Є закон про управління комунальним майном, де чітко розписано, що повинен бути створений орган управління майна. Даним проектом рішення передбачено, що буде комунальний заклад. Не може один заклад контролювати другий», - каже депутат від «Опоблоку» Юрій Яремчук.

«Всі знають роботу управління спільної комунальної власності, ніхто не заперечує їх досягнень. За період з 2000 року, як створено це управління, відбулось ряд змін в законодавстві. Насьогодні функції управління майном і експлуатаційної організації дублюються і не можуть бути в такому вигляді», - пояснив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Одним із важливих проектів рішення, які виносять на сесію є зміни до програми, якою загалом передбачено направити з обласного бюджету 2,176 млн. грн. на компенсацію виплат за навчання 226 студентам-учасникам антитерористичної операції та їх дітям за навчання на контрактній формі навчання денного відділення вищих навчальних закладів Вінницької області.

Вiнниця.info

Теги: сесія президія 
Матеріали по темі