Місто

Кінотеатр-примара у центрі Вінниці: дірява стеля, старі кіноплівки і голуби на горищі. Фоторепортаж «Росії»

4 жовтня 2017, 13:13

 Колишня гордість Вінниці – кінотеатр «Росія» зараз у досить плачевному вигляді. В якому стані на сьогоднішній день будівля, яку побудували на початку 70-х років, що в середині досі зберіглося від масштабного кінотеатру та що видно з даху приміщення дізнавалися журналісти Вiнниця.info.

Координатор соціально-культурного волонтерського центру «Блокпост Підкова» Олександр Шемет, провів екскурсію приміщенням колишнього кінотеатру та показав «таємні» кімнати де зберігається апаратура для показу фільмів, старі широкоформатні плівки та згадав, як у 70-х тут були аншлаги.

Перше, що привертає увагу при вході на територію «Росії», це зіпсовані від часу бетонні плити, стирчать металеві прути, побиті вікна, відкриті люки, велетенські діри в асфальті, кількаметрове провалля в підвал, безліч графіті на будівлі, поруч захаращені туалети та «будиночок» безхатьків. І це все в самісінькому центрі Вінниці, по вулиці Соборній, 4.

А в середині приміщення так і проситься, аби його відремонтували. Перший поверх орендують різні підприємці. Тому, можливо, він і виглядає пристойно. А також тут розмістився соціально-культурний волонтерський центр «Блокпост Підкова», який півроку орендує приміщення (виступи КВН-щиків та реалізація різних мистецьких проектів).

«За півроку тут відбулося близько півсотні різнопланових заходів, серед яких рок-фестивалі, кіно-покази під відкритим небом, фестиваль Купала, ігри літнього кубку «Що?Де?Коли?», ігри КВН, стендапи, фестивалі авторської пісні, художні виставки, фестиваль історичної реконструкції, танцювальні майстер-класи та класи вивчення іноземних мов. Ми тісно співпрацюємо з вело спільнотою та байкерами…

Разом з першим поверхом, де був буфет, коли працював кінотеатр нам дістався і другий поверх, де розміщене велике фойє. Після закриття кінотеатру, там робили дискотеки.

А тепер у нас на другому поверсі розміщена майстерня і локація для вінницького клубу «Середньовічної реконструкції» та облаштований тир. Тут рицарі проводять змагання і тренування. Можливо взимку перенесемо на другий поверх скеледром.», - каже О. Шемет.

Другий поверх виглядає моторошно, тут протікає стеля та побиті вікна. Розміщені підсобні приміщення та сам зал, де колись демонстрували фільми. В невеличких кімнатах зберіглася досі апаратура, завдяки якій показували різноманітні широкоформатні фільми, старі кіно-плівки, багато ламп, павутиння... Час наче зупинився у 90-х роках.

Для того, щоб не допустити протікання води на перший поверх, волонтери зробили з підручних матеріалів цілу конструкцію, яка направляє у вікно дощову воду, що тече з даху.

«Щоб не допустити, аби вода текла на перший поверх, ми на другому поверсі зробили так звану другу стелю з підручних матеріалів. Вода капає на натягнуту нами плівку і потім вона виводиться у вікно. Вода це найбільший руйнівник», - каже Олександр Шемет.

Колись тут у 70 – 90-х роках кінотеатр збирав цілі аншлаги та був гордістю нашого міста.

«Були такі часи, коли квитки на фільм потрібно було брати за тиждень. Квиток, як на той час в «Росію» коштував від 30 копійок (10 пончиків) до 50 копійок. Тут унікальний зал на 1200 місць. Він повністю був забитий людьми. Я пам’ятаю був ажіотаж, здається, у 1974 році на фільм «Золото Маккенни»», - згадує О. Шемет.

 

За словами координатора соціально-культурного волонтерського центру «Блокпост Підкова» Олександра Шемета кінотеатр «Росія» унікальний. Він збудований в стилі модерн та зроблений на так звані три сторони. Це єдине і насправді унікальне місце тим, що з даху видно три духовних храми.

«Ми запропонували на наступний рік у Бюджеті громадських ініціатив проект за №49 «Золоті Ворота Вінниці» Від старої «Росії» до України у майбутньому». Місту він обійдеться у мільйон гривень на те щоб перекрити дах, прочистити та відновити каналізацію та стічні системи. Потрібно також замінити биті склопакети, щоб зі всіх боків будівля виглядала гарно. Також потрібно вирішити питання з економним опаленням в зимовий період. З його використанням громада міста зможе цілий рік проводити різні соціальні та культурні заходи. Якщо в цьому році ми не пройдемо, то пробуватимемо наступного року», - каже Олександр Шемет.

Пропонуємо читачам подивитися фоторепортаж від Вiнниця.info аби побачити, як виглядає колишній кінотеатр в середині.

Архівні фото

 

Територія біля колишнього кінотеатру

 

Приміщення в середині

 

 

 

Конструкція, яка не допускає протіканню води на перший поверх 

 

 

 

Приміщення, де зберігалися старі кіноплівки

 

 

 

 

 

 

Приміщення на першому поверсі 

 

Вiнниця.info, фото – Світлана Радостєва.

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Кінотеатр 
Матеріали по темі