Суспільство

Велетенські зуби у піску з сільського кар’єру знайшов селянин на Вінниччині. Фото

19 листопада 2020, 12:02

Кістку у камінні з фундаменту хати прадіда та велетенські зуби у піску з сільського кар’єру – такі знахідки виявив Олександр Сухина із села Городківка Крижопільського району на Вінниччині.

«Нещодавно розбирав хату мого пращура. Каміння з фундаменту відклав для будівництва піднавісу. Аж раптом в одній з брил помітив щось незрозуміле. Коли придивився, а це кістка! Масивна! Цю брилу відклав, бо вона може стати сімейною реліквією. Адже тримала дім мого роду. Хаті, яку розбирав, точно більше, аніж сотню років. Там жив ще мій прапрадід», - розповідає Олександр у ексклюзивному інтерв’ю для Вінниця.info.

Під час будівництва до рук чоловіка потрапила ще одна знахідка.

«У піску, який привезли з нашого сільського кар’єру, коли його пересівав, знайшов два зуби. Вони завдовжки такі самі, як коробка з-під сірників. Цю знахідку також відклав. Хоча у нашому селі на подібні речі не звертають вже й уваги. У кар’єрі вже давно знаходили чимало кісток. Ті просто відкидали», - зауважує Олександр.

Попри те, що жителі Городківки не звертають уваги на знахідки залишків тварин, які мали гігантські розміри, родині Сухина стало цікаво, хто саме були ті тварини.

За попередніми коментарями, які можна зробити по зображенню з фото, надісланих Олександром Сихиною, редакція Вінниця.info звернулась до фахівців з Вінницького обласного краєзнавчого музею. Чекаємо на їх відповідь. Найближчим часом продовження цієї історії читайте на сайті та слідкуйте за сторінкам у Facebook,чи Instagram.

Нагадаємо, до Вінниці привезли зуб мамонта, якому 250 тисяч років. Влітку цього року, поблизу р. Дністер в Мурованокуриловецькому районі, група людей знайшла скам’янілий фрагмент. Зацікавившись тим, що знахідка не схожа на каміння, вирішили взяти його з собою. Звернулися до друзів-археологів, ті порадили віддати на експертизу до професора. Як виявилося, це була справжня історична знахідка, адже серед груди каміння біля річки лежав зуб мамонта Mammuthus intermedius, час існування якого припадає на відносно теплий період між 180 і 250 тисячами років тому.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина кістка каміння зуби 
Матеріали по темі