Місто

Кладовище на Сабарові: похоронних процесій під вікнами мешканців «Академічного» не буде

7 квітня 2016, 11:35

 7 квітня представники мерії виїхали в Сабарів – на місце приєднаної до Вінниці території, де в санітарно-захисній зоні очисних споруд заплановано розмістити, кладовище та спортивний об’єкт.

В’їзд до кладовища буде із Сабарівського шосе. Проїзду до кладовища по «бетонці» біля мікрорайону «Академічний» не планується.

За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради Володимира Ніценка, перед тим, як починатимуть захоронення, територію, площею 36 гектарів поділять на сектори і навколо неї облаштують зелену зону. До робіт з озеленення території приступлять восени. Коли їх завершать, невідомо, все залежить від фінансування.

«Кладовище буде огороджено парканом. Буде посаджено зелені насадження. Поховання розпочнуть проводити з цієї сторони. Як видно, до мікрорайону «Академічний» звідси зараз більше 1 кілометра», - говорить Володимир Ніценко.

За словами заступника Вінницького міського голови Сергій Матусяка, альтернативних ділянок для кладовища на інших приєднаних територіях місто не має, бо там 90% приватна власність. Окрім того, в Сабарові і так санітарно-захисна зона очисних споруд.

«Очисні, спортивна споруда та кладовище – ці всі об’єкти мають санітарно-захисні зони. Сьогодні зона, яка є в кладовища співпадає з санітарно-захисними зонами, які мають очисні споруди. Спортивний об’єкт попередньо планували розмістити на вулиці Північній, де надано ділянки багатодітним і учасникам АТО. Та територія не має ніяких обмежень щодо її використання, тому територія (вул.. Північна – ред.. може бути використана більш раціонально, в тому числі і для виділення земельних ділянок учасникам АТО», - говорить Сергій Матусяк.

Кладовище розраховано на 10 років. Тому деякі вінничани висловлювали пропозиції про будівництво крематорію. В мерії це питання поки що не вивчали. А от про колумбарій думали, проте поки що не відомо де його можуть розмістити. Так як колумбарій, займає мало місця, він може бути на ториторії будь якого кладовища.

Нагадаємо, мешканці мікрорайону «Академічний» об’явили, що вранці 8 квітня перед міською радою організують акцію протестів з палінням шин, якщо мерія не перегляне рішення про виділення 36 гектарів землі під кладовище в Сабарові біля очисних споруд.

Перед цим провели громадські слухання щодо детального плану приєднаної до Вінниці території, де було представлено проекти.

Територія майбутнього кладовища, з якої планують розпочати захоронення (з дороги в напрямку Сабарова праворуч)

 

 

Територія під складські приміщення, спортивні споруди

 

 

Головний архітектор міста Олександр Рекута

 

Заступник міського голови Сергій Матусяк

 

Дорога до мікрорайону «Академічний»

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: забудова план сабарів 
Матеріали по темі