Суспільство

«Клініку, в якій я працював 35 років, – знищили». Лікар з Маріуполя, який переїхав до Вінниці, надає консультації переселенцям і опановує новий досвід

5 серпня 2022, 14:14

В центрі «Я-Маріуполь» у Вінниці Юрій Печенюк працює понад три місяці. Медичній справі він віддав більшу частину свого життя - 35 років працював анестезіологом у онкологічному диспансері в Маріуполі.

Зараз лікар надає безкоштовні медичні консультації своїм землякам, видає необхідні ліки та допомагає переселенцям укласти декларації із сімейними лікарями у Вінниці.

Він розповів кореспонденту Вінниця.info, свою історію життя та про свою роботу в центрі.

«Ще 24 лютого ми чули вибухи віддалено. Я проживав на околиці міста. І ось буквально за три дні рашисти і так звані ДНРівці почали обстрілювати місто. Зникла електрика, газ. Ми жили на 9-му поверсі. На очах в будинки почали прилітати снаряди та ракети. Друзі запропонували нам перейти до них в будинок, де був підвал.Ще в лютому я намагався ходити на роботу, надавати допомогу пораненим, а згодом це стало небезпечно. Моє авто згоріло. Нам допомогли виїхати знайомі. 24 березня я покинув Маріуполь, а уже 17 квітня переїхав до Вінниці», - розповідає Юрій Печенюк.

У центрі «Я- Маріуполь» лікар знайшов собі нове місце роботи. Він надає медичні консультації переселенцям. Сам завжди спокійний і врівноважений. З турботою підходить до кожного пацієнта.«Я надаю первинну консультативну медичну допомогу. Тут люди можуть безкоштовно отримати медикаменти: знеболюючі, седативні, при підвищеному артеріальному тиску, при панкреатиті, препарати при загостренні хронічних недуг, язви, артрози. Тут можна виміряти артеріальний тиск, перевірити функцію зовнішнього дихання, поміряти температуру, зробити тест на рівень цукру в крові, кардіограму, яка зберігатиметься доволі тривалий час. А ще в нашому центрі ми проводимо вакцинацію від «COVID-19», - додає Юрій Печенюк.

Найчастіше, за словами лікаря, до нього звертались зі скаргами про порушенням сну, та стрес.

«Люди тижнями сиділи у сирих підвалах. Спершу було багато звернень щодо порушення сну, загострення язви, панкреатиту, стресових станів. Весною я приймав за день біля 30 осіб, зараз приблизно – 15. Також ми проводимо обстеження дітей перед початком навчального сезону. В багатьох немає вже медичних карт, втрачені карти проходження щеплень. Цим займаються педіатри», - мовить лікар.Пан Юрій час від часу ностальгічно згадує рідне місто, коли роздивляється фотоплакати, що розміщені поруч із робочим місцем. Каже, онкологічний центр в якому він так віддано працював – розграбували та знищили окупанти.

«Я працюю лікарем – анестезіологом 35 років. Ми розвивали лапараскопічну хірургію – це сучасний метод хірургії. В нас був апарат комп’ютерної томографії, радіологічне відділення. Зараз там нічого немає. ДНРівці викрали все дороговартісне медичне обладнання, залишили лише дрібний хірургічний інвентар. Фактично знищили нашу клініку. З мого будинку теж нічого не залишилось. Важко покидати все і опановувати новий досвід, а саме консультування, і надання первинної допомоги. Але я радий, що і тут можу послужити людям», - підсумовує Юрій Печенюк

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікар центр "Я-Маріуполь" 
Матеріали по темі