Суспільство

«Клопотання про встановлення пам’ятника І.Богуну не надходило», - Вінницька міська рада відповіла на петицію

7 лютого 2020, 10:08

7 лютого на сайті Вінницької міської ради опублікували відповідь на петицію, в якій громадяни просили встановити в обласному центрі пам’ятник Івану Богуну. Розмістити його пропонували на Кумбарах. Мерія відповіла, що раніше існували проектні рішення щодо монументу, однак сьогодні вони не актуальні. До того ж, щоб встановити пам’ятник, потрібно зібрати пакет документів, які передати разом з клопотанням до міськради.

«У 2000-х роках було розроблено передпроектні пропозиції реконструкції кінотеатру «Росія» під кіноконцертний комплекс зі спорудженням монументу державного значення Івану Богуну (на місці історичної битви) з реконструкцією еспланади сходів та перехрестя на площу ім. Богуна (транспортна розв’язка в двох рівнях; підземний паркінг; музейно-виставковий центр).

На цей час почато розроблення альтернативного варіанту – комплексної концепції забудови земельної ділянки, обмеженої вулицями Соборною, Магістратською та Визволення, з урахуванням спільних інтересів територіальної громади м. Вінниці та приватних інвесторів (наразі не затверджена).

…Клопотання про спорудження пам’ятників державного значення порушуються перед місцевими органами виконавчої влади підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян, до вказаного клопотання додаються наступні документи:

- обґрунтування доцільності спорудження пам’ятника;

- історична довідка Національної академії наук України щодо національного значення події або особи, запропонованих до увічнення за зверненнями відповідних підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян;

- погодження з органами місцевого самоврядування питання спорудження (створення) пам’ятника (монумента), місця його встановлення з урахуванням генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, планування та забудови, що історично склались;

- фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження (створення) пам’ятника (монумента);

- зазначення джерел фінансування.

Обласна державна адміністрація (управління культури і мистецтв) не пізніше ніж за півтора роки до запланованої дати встановлення пам’ятника подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо спорудження пам’ятника.

Кабінет Міністрів України приймає рішення про спорудження відповідного пам’ятника державного значення; Міністерство культури України проводить конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника (монумента) в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999 р. № 2137 «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів».

Станом на 04.02.2020 р. клопотання щодо встановлення у м. Вінниці пам’ятника Івану Богуну із пакетом вищевказаних документів до виконавчих органів Вінницької міської ради не надходило», - йдеться у відповіді на петицію.

Нагадаємо, що 15 січня вінничанин Іван Соляр зареєстрував петицію щодо встановлення статуї вінницькому полковнику Івану Богуну.

Вінниця.info

Теги: пам'ятник петиція  
Матеріали по темі