Культура

Колекцію Подільської ікони, яку бачив Нью-Йорк і Київ, презентували у Вінниці. Власник хоче подарувати її в новий музей. Фото

29 листопада 2019, 15:18

29 листопада Народний художник України Володимир Козюк презентував у Вінниці унікальну колекцію ікон «Духовні скарби. Історія врятування», яка раніше була представлена в Нью-Йорку та в Києві. Це власне зібрання митця і складається з 250 полотен. Колекціонувати Подільські ікони Володимир Євгенійович почав з 10 річного віку, коли до його рук потрапила перша ікона знайдена у старій розваленій хаті.

Виставкою Володимир Козюк прагне привернути увагу влади і громадської до раритетних витворів народного мистецтва. А головне – ініціювати створення у Вінниці музею Подільської ікони, куди він готовий передати 80 % колекції. 20% колекції митець планує залишити собі, щоб представляти на виставках та популяризувати цей вид мистецтва у світі.

«Є народний депутат Ірина Борзова, яка підтримує мої ідеї, є голова обласної адміністрації, якому сподобалась ідея. Мені хочеться щоб був результат. Бо насправді я можу продати цю колекцію і жити безбідно все життя. Але хочу подарувати це людям.

Перше питання це приміщення. Бо заявка була ще в 2003 році, коли в мене було 70 ікон, зараз їх 250», - розповідає Володимир Козюк.

Особливістю колекції є те, що ікони написані звичайними народними умільцями, через що схожі більше на картину. На таких іконах часто малювали квіти та зображали святих «близькими» до людей.

«Церква боролася з цими іконами, називаючи їх неканонічними. Адже на них зустрічаються квіти та інша символіка, яку не використовувала церква, але яка подобалася селянам. Ще одними противниками народних ікон були фабрики-монополії, які їх виробляли. Різними шляхами вони боролися з такими іконами, а інколи просто знищували. Те, що вони збереглися і дійшли до наших днів – це вже феномен», – відзначає Володимир Козюк.

Переглянути унікальну експозицію Подільської ікони вінничани та гості міста матимуть можливість до 15 січня 2020 року.

Вiнниця.info

Теги: подільська ікона колекція Козюк 
Матеріали по темі