Місто

Коли через острів ходили трамваї. Історія одного мосту у Вінниці. Фотофакт

21 жовтня 2015, 11:55

 Вінниця у розрізі часу.  ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми згадаємо про міст на Кемпу і трамвайне сполучення з островом.

У 1902 році Кемпу з'єднали два мости, що пролягали через обидві протоки Бугу, створені за проектом Артинова. По них через Кемпу ходив трамвай.

В травні 1938 року на мосту сталася жахлива аварія. Вагон трамваю №13, що рухався в напрямку залізничного вокзалу, зіскочив з рейок, проламав перила і впав у річку. Загинули дві людини.

Під час Великої Вітчизняної війни мости пошкодили, а за відновлення ніхто не брався. Тим більше, на старій трамвайній лінії траплялися перепади рельєфу, і це викликало чимало проблем із рухом.

Тому в 50-х роках спорудили новий міст на Замостя, а до Кемпи встановили понтонну переправу з лівого берега. Тоді острів став культурно-відпочивальним центром з естрадою, пляжем, кафе та іншими елементами благоустрою.

Сьогодні ніякого сполучення з островом немає. Туди можна потрапити лише на катері, човні чи вплав.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра КумбаріАрхів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій.  Дослідили історію легендарної вінницької вежі.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі