Політика

Колишній заступник мера Вінниці, який працює в Раді, викликав СБУ та ДБР через сенсорну кнопку

27 серпня 2019, 15:06

27 серпня голова ВР Андрій Парубій заявив про блокування силовиками процесу запуску сенсорної кнопки для голосування. Правоохоронці відзначили, що слідчі дії пов'язані з провадженням про використання несертифікованої продукції при обслуговуванні системи «Рада». З’ясувалось, що СБУ та ДБР покликав заступник керівника апарату Верховної Ради Володимир Слишинський, який до призначення на посаду в 2015 році, працював заступником Вінницького міського голови. Він заявив, що сенсорна кнопка для голосування нардепів у Верховній Раді не відповідає трьом статтям регламенту.

Про це повідомляє Українська правда за інформацією з брифінгу Володимира Слишинського.

«Для того щоб запроваджувати ці норми мають бути передбачені в регламенті і розроблені спеціальні інструкції з посиланням. Тобто це має бути прописано у регламенті…», - зазначив В. Слишинський.

Щодо СБУ і ДБР: «Вони приходили брати від мене пояснення. Їм необхідно було провести слідчі дії і я, як посадова особа, дав добро на проведення зазначення слідчих дій… Вони підійшли попросили, я на законних підставах їх допустив і написав з цього приводу письмову заяву про те, що я надаю згоду, щоб вони зайшли і оглянули все».

Щодо відсторонення: «Сьогодні вночі в 23.30 було видано розпорядження про проведення щодо мене службового розслідування і відсторонення від посади на 2 місяці».

Деталі: За словами Слишинського, він покликав правоохоронців 22 серпня, коли був на допиті в ДБР. Він заявив, що повідомив працівникам ДБР про те, що відбуваються «дії, спрямовані на вчинення злочину».

Посадовець додав, що спочатку йшла мова про запровадження кнопки, а не тестування, як повідомляють 27 серпня.

Також він зазначив, що всі претензії щодо запровадження сенсорної кнопки детально розписав регламентний комітет щодо законопроекту 1744.

Він розповів, що сенсорну кнопку встановили у 2008 році, а в 2012 році збіг термін гарантії системи голосування «Рада» до якої приєднали кнопку. Сенсорна кнопка має термін гарантії 10 років, тобто у 2018 році гарантія закінчилася.

За його словами, за результатами тестування ще у 2013 році, було встановлено, що кнопка не гарантує безперебійної роботи і персонального голосування.

Наразі у Раді використовують систему голосування «Рада-3» її планували замінити «Радою-4», однак, за словами Слишинського, «Рада-4» – це система із сенсорною кнопкою, а не біометричною. Також вона не дозволяє виводити і працювати з документами.

Представник «Слуги народу» Руслан Стефанчук запевнив, що вони у ВР готові голосувати руками, якщо буде необхідно. Стефанчук додав, що обладнання у парламенті застаріле. За його словами, потрібна така система, яка заблокує можливість кнопкодавства.

ДБР розслідує кримінальне провадження за ст.363 ККУ (порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем).

Обшуки проходили 23 і 27 серпня у центрі управління системи «Рада».

Для довідки.

Трудова діяльність Володимира Слишинського, опублікована на сайті ВР:

22.06.1992 - 29.09.2000 - інспектор 1 категорії, головний юрист, начальник інформаційно-аналітичного управління, заступник міського голови виконавчого комітету Вінницької міської Ради народних депутатів

02.10.2000 - 14.05.2002 - помічник-консультант народного депутата України Дворкіса Д.В., місто Київ

03.10.2000 - 31.05.2001 - заступник директора з юридичних питань торгово-промислової фірми "АВС ЦИТРУС", місто Вінниця

15.05.2002 - 09.12.2005 - Генеральний директор приватного підприємства "Юридична фірма "Юлія", місто Вінниця

12.12.2005 - 10.03.2015 - заступник міського голови Вінницької міської ради, місто Вінниця

11.03.2015 - по цей час Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, місто Київ.

Вiнниця.info

Теги: Верховна Рада система голосування 
Матеріали по темі