Суспільство

Колишню земську лікарню у Ялтушкові до кінця року реконструюють у сучасний медичний центр

28 липня 2020, 16:26

Під час робочої поїздки до Барського району 28 липня голова Вінницької ОДА Сергій Борзов відвідав амбулаторію сімейної медицини в Ялтушкові, де триває реконструкція. Будівлі понад 120 років і свого часу вона слугувала земською лікарнею. В цьому році ремонт завершать, там буде сучасний медичний центр з житлом для лікарів.

Про це йдеться в повідомленні Вінницької облдержадміністрації.

«Будівельні роботи розпочались у 2018 році, тоді було відремонтовано дах. Пізніше було розроблено проект реконструкції і Міністерство регіонального розвитку виділило необхідні кошти – 4,9 млн грн, згідно кошторисної вартості. На початку травня цього року було оголошено торги і вже наприкінці місяця ми уклали договір з підрядною організацією», - розповідає головний лікар Барського медичного центру первинної медично-санітарної допомоги Володимир Капиця.

Таким чином розпочалась повна реконструкція приміщення лікарні. Під час огляду будівлі, увагу керівника ОДА привернули зразки цегли, яку підрядники під час реконструкції зберігають як музейну рідкість. Адже цьому будівельному матеріалу понад 100 років - кожна цеглина маркована відповідним заводським клеймом і зберігає міцність до цього часу. Тож давні товсті стіни амбулаторії будівельники залишають, оновлюючи лише штукатурку та додаючи приміщенню сучасного дизайну.

Автомобіль для сімейних лікарів амбулаторія вже отримала.

«Реконструкцією також передбачено будівництво житла для 2 лікарів, адже розміри приміщення дозволяють це зробити,- пояснює Володимир Капиця. - Я переконаний, що громада підтримуватиме подібну ініціативу, адже чисельність її велика і самі мешканці зацікавлені у постійній роботі амбулаторії. По табелю оснащення наша АЗПСМ забезпечена всім на 100%. На період боротьби з коронавірусом, амбулаторії та ФП забезпечені в достатній кількості засобами індивідуального захисту та деззасобами. Також маємо транспорт, необхідне обладнання та ліки»,- підсумував головний лікар закладу.

На час реконструкції, аби не заважати будівельникам, лікарі тимчасово працюють у пристосованому приміщенні, наданому сільською радою. Проте до кінця року, коли всі роботи з реконструкції закладу будуть завершені, персонал і пацієнти з радістю повернуться у рідні стіни.

Довідка.

Ялтушківська АЗПСМ обслуговує жителів 6 сільських громад з населенням 5619 чол. В структуру Ялтушківської АЗПСМ входять: Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, 5 ФП (сіл: Журавлівка, Ходаки, Гулі, Черешневе, Підлісний Ялтушків). Лікарями ЗПСМ Ялтушківської АЗПСМ задекларовано 3854 пацієнтів.

На сьогоднішній день продовжується реконструкція амбулаторії. Вартість робіт - 3 294 777 грн. З яких освоєно 79 000 грн.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Ялтушків амбулаторія реконструкція 
Матеріали по темі