Місто

Комунальні підприємства Вінниці переходять на режим енергозбереження

8 червня 2018, 10:37

7 червня на засіданні виконкому затвердили питання «Про хід виконання Програми підвищення ефективності роботи комунальних підприємств м. Вінниці на 2016-2020 роки у 2017 році». Скорочення витрат на енергоносії – один зі шляхів досягнення фінансової стабільності комунальних підприємств.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міської ради.

«Протягом звітного періоду в місті Вінниці надавали послуги в напрямках транспортного забезпечення, житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони здоров’я, культури, спорту, туризму, інформаційного забезпечення 40 міських комунальних підприємств, в тому числі і двох нових, які створені у 2017 році: КП «Центр історії Вінниці» та КП «Вінницький муніципальний центр інновацій», – каже директор департаменту економіки та інвестицій міської ради Віталій Погосян.

З метою збільшення власних доходів та зменшення навантаження на міський бюджет комунальні підприємства запроваджують нові види послуг та постійно шукають шляхи скорочення витрат на надання вже існуючих.

Так, протягом ІІ півріччя 2016 року та звітного 2017 року комунальними підприємствами було запроваджено нові види послуг, сума прибутку від їх надання за зазначений період склала 61,9 тис. грн.

Міські підприємства працюють над скороченням витрат на енергоносії. У звітному періоді для зменшення втрат теплової енергії КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» проводило реконструкцію теплових мереж на ділянках вулиць: Дмитра Майбороди, Келецька, Пушкіна, Заболотного, Трамвайна, а також – Пирогова, Громова, Кропивницького, Саксаганського, Константиновича, Михайличенка, Магістратська, Стрілецька, Героїв Крут, Лялі Ратушної, Марії Литвиненко-Вольгемут, Івана Миколайчука, Хмельницьке шосе, просп. Космонавтів. Запланована економія споживання палива – 616,8 тис. м3, скорочення викидів СО2 – 1190 т/рік. На виконання інвестиційної програми підприємством у 2017 році в житлових будинках встановлено 282 лічильника теплової енергії.

З метою зменшення витрат електроенергії КП «Вінницька транспортна компанія» здійснено капітальний ремонт 8 тролейбусів та 8 трамвайних вагонів, проведено середній ремонт 51 тролейбуса та 26 трамвайних вагонів тощо. В автотранспортному парку збудовано мийно-прибиральний комплекс та встановлено сонячні колектори для нагріву води, що суттєво вплинуло на зменшення витрат підприємства.

Підприємством «Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху» протягом 2017 року було проведено заміну 780 одиниць лампових модулів світлофорних об’єктів на світлодіодні, що дало змогу зекономити 240,0 тис. грн.

МКУП «Міськсвітло» за кошти міського бюджету під час проведення робіт з будівництва та реконструкції мереж зовнішнього освітлення було здійснено заміну світильників з натрієвими, ртутними лампами та лампами розжарювання на світлодіодні в кількості 274 шт. Для зменшення витрат на пошук пошкоджень в кабельних лініях за кошти міського бюджету придбана пересувна електротехнічна лабораторія.

Відповідно до укладеного інвестиційного договору між КУП «ЕкоВін» та ТОВ «СУНП АЕТТЗНПС» у 2017 році продовжувались роботи з реалізації соціально-екологічного проекту в частині виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії та її подальший продаж в загальну електромережу за «зеленим» тарифом.

На комунальних підприємствах визначено працівників, відповідальних за впровадження заходів з енергозбереження, які постійно контролюють температурний режим приміщень, використання освітлювальних приладів та води, проводять роз’яснювальну роботу з працівниками підприємств з питань енергозбереження.

«Потрібно досить серйозно ставитись до питання розвитку та покращення роботи комунальних підприємств. Це стосується різних галузей, в тому числі теплозабезпечення, транспорту, роботи ЖЕКів тощо. Також потрібно звернути увагу на надання послуг належного рівня та оптимізацію у комунальних підприємствах», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Вiнниця.info

Теги: енергетика КП 
Матеріали по темі