Влада

Конституційний Суд: вибори в Раду будуть у 2012 році

19 листопада 2010, 10:39

Конституційний Суд дав позитивний висновок щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 року й президентських - у березні 2015 року.

Висновок про відповідність даного законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції оприлюднив голова КС Анатолій Головін у п'ятницю.

Законопроектом пропонується встановити 5-річний термін повноважень президента України, Верховної Ради, Верховної Ради Криму, депутатів місцевих рад всіх рівнів і сільських, селищних і міських голів.

При цьому передбачається, що чергові вибори президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року його повноважень, у Верховну Раду - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень, місцеві вибори - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

Перехідними положеннями передбачається, що чергові вибори у Верховну Раду після поновлень положень Конституції у редакції 1996 року за рішенням КС проводяться в останню неділю жовтня 2012 року, а президента - в останню неділю березня 2015 року.

Відповідно до встановленої процедури, для внесення змін до Конституції при наявності позитивного висновку КС за них на одній сесії повинні проголосувати не менше 226 народних депутатів, і на наступній сесії - не менше 300.

Таким чином, дані зміни можуть набути чинності не раніше лютого 2011 року.

Виходячи з норм чинної Конституції, чергові парламентські вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року, і Центральна виборча комісія мала оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше 22 листопада.

Як повідомлялося, 1 жовтня КС визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року).

Відповідно до Основного закону в редакції 1996 року, Верховна Рада й президент обираються на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004.

 

"Інтерфакс-Україна"

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі