Економіка

Коровій та Представник ЄС у Вінниці висловили спільне бачення як з допомогою Євросоюзу підняти економіку України

15 лютого 2017, 12:20

 Представництво ЄС проводить в Україні широку інформаційну кампанію. Свою роботу розпочали з Вінниччини. 15 лютого у Вінниці представники ЄС спілкувались з керівниками області та міста про те, які переваги надає Угода про Асоціацію та презентували програми фінансування, які є доступними для українців.  

«Для нас важливо розширення форм і методів роботи в рамках комплексних проектів, які реалізують Європейською комісією в Україні. З органами місцевого самоврядування ми відкриваємо об’єкти які з’являються в рамках спільного фінансування з ЄС. Це той приклад, що майбутнє України формується не в Києві, а з невеликих містечок і сіл», - сказав на початку зустрічі голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

За словами Валерія Коровія, дуже важливим для України є відкриття Європейських ринків, адже історично склалось так що наша продукція експортувалась в основному до Росії, а з початком російської агресії ринки збуту були втрачені.

«Ми зацікавлені в співпраці, розвитку і важливо що ми рухаємось вперед. Підписання угоди про асоціацію з ЄС, особливо економічної її частини, і введення режиму сприяння щодо експорту товарів з України до ЄС за нульовою ставкою, було дуже важливим. Зокрема вінницьким товаровиробникам було непросто зорієнтуватись. Адже традиційно склалась так, що значну частину ринків було зорієнтовано на російський ринок. Але на сьогодні наш вінницький бізнес почав активно опановувати ринки ЄС. Наприклад наше підприємство «Плазматек», яке продукувало електроди. Вони хвилювались, що буде далі… Але вони поїхали на виставку в Румунію, уклали угоду. Європейський ринок збуту став базовим для наших електродів.

Також в нас реалізовується низка потужних проектів. Буквально два тижні Говорили про фінансування другої черги проектів біля Ладижину. Мова йде про будівництво потужного біогазового комплексу. Все це є можливим з огляду на те, що угода з ЄС відкриває нові інструменти і можливості роботи з Європейським ринком», - зазначив В Коровій.

Юргіс Вілчінскас керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні презентував доступні програми, які пропонує ЄС та погодився з В. Коровієм, що найголовнішим для України є не гранти, а відкриття ринку ЄС.

«Україна – пріоритетна країна для ЄС. Я думаю, що цього року наступного місяця буде повна ратифікація Угоди про Асоціацію в Нідерландах. Я думаю що літом всі українці зможуть використовувати безвізовий режим можливість їхати до ЄС. Ми також думаємо, що економічне зростання прийде до України, тому що зроблено дуже багато важливих реформ за останні два роки. Зараз видно що є базис для цього зростання.

Наше бачення реформ в Україні і як ми своєю роботою Представництва ЄС в Україні та нашим партнерами інвестуємо у ваші реформи. Всі проекти і програми, які готуються в Києві чи на місцях тісно пов’язані з вашими стратегічними пріоритетами і стратегічними документами. Найголовніше – не грантові програми, хоча за останні 20 років ЄС вклав в Україні більше 4 млрд. євро, але найголовніше – можливості, які відкриваються Україні через вільну торгівлю з ЄС. Це те що може витягнути і українську економіку і місцевий бізнес і громадянське суспільство», - зазначив Юргіс Вілчінскас.

Юргіс Вілчінскас зазначив також, що одним з пріоритетних напрямків роботи Представництва ЄС є також допомога переселенцям, їх інтеграція в місцеву економічну діяльність. Також він повідомив, що в Україні працюватиме проект ЄС щодо видачі доступних кредитів малому та середньому бізнесу.

 

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця єс 
Матеріали по темі