Суспільство

Костели, замки, палаци та винний дім. Маршрути для подорожі Вінниччиною. Фото

20 червня 2019, 13:19

20 червня працівниками Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації проведено шосте виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Калинівського та Тиврівського районів: Палац Ярошинських, Костел святого Архангела Михаїла у Тиврові, Садибу Гейдена, руїни Черленківського замку, Палацово-замковий комплекс Холоневських, Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, Винний дім Гігінеішвілі та ставку Гітлера «Вервольф». Маршрут подорожі: Вінниця – Тиврів – Сутиски – Селище – Іванів – Корделівка – Стрижавка.

Про це йдеться в повідомленні департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

Палац Ярошинських у Тиврові.

Свого часу один з найбільших палаців Поділля, був побудований на початку XVIIІ ст. Довжина садиби перевищує 150 метрів. Двоповерхове приміщення побудоване в класичному стилі. Біля парадного входу зі сторони Південного Бугу розміщувались фонтани, бесідки та місце для оркестру. Навколо маєтку облаштовано великий ландшафтний парк з річкою, що впадає в р. Буг. Садиба Ярошинських перебуває на державному обліку як пам'ятка архітектури та місцебудування місцевого значення. Нині тут розташовується Тиврівський ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки.

Домініканський костел у Тиврові

Це Костел святого Архангела Михаїла, старовинний католицький чернечий комплекс, який був заснований наприкінці 18 століття. Він має значні розміри, утворюючи ціле господарство, з внутрішнім двором, довколишнім садом і занедбаним фонтаном, що колись слугував окрасою затишних стін монастиря. Нині костельно-монастирський комплекс активно облаштовується та ремонтується, там проводять цікаві інтерактивні екскурсії не лише для прихожан, а й для усіх охочих.

Садиба Гейдена в Сутисках

Садиба розташована на узбережжі річки Південний Буг неподалік селища Сутиски. Вона має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, збудована в другій половині XIX століття. Дмитро Гейден був відставним полковником і мав графські корені роду Хейден. Гейден в 1900 році заснував пивоварню, яка славилася своїм пивом далеко за межами країни. Спершу тут були панський будинок, господарські прибудови, флігелі, в’їзні ворота з будиночком чергового, а навколо будинку створено ландшафтний парк. Будинок і всі його прибудови створені в стилі неоготики.

Сам будинок до нашого часу не зберігся. У парку можна побачити деякі господарські споруди і в’їзні ворота майже в первозданному вигляді. Особливий інтерес викликає триповерхова дозорна башта. Вона розмістилася просто на обриві гранітної скелі. До вежі прибудовано флігель, в якому наразі знаходиться їдальня. На території садиби в наш час розміщено школу-інтернат.

Черленківський замок в Селищі

Фортеця існувала в XVI-XVIII століттях, розташована поруч з селом Селище, Тиврівського району. Кам’яний замок збудував у середині XVII століття хтось із шляхтичів Черленковських – власників містечка. Пам'ятка архітектури і містобудування місцевого значення, яка включена до відповідного Реєстру пам'яток історії та культури Вінницької області. Від замку залишилися руїни двох веж, які розташовані на високій терасі. Збереглися і залишки замкових фундаментів, а також підземні ходи із скарбами, які, за переказами, вели аж до Вінниці.

Палац-замок Холоневського

В 16 столітті був справжньою фортифікаційною спорудою, добре укріпленою та оточеною глибоким ровом з водою. Зараз у ньому з 1963 року розташована школа-інтернат закритого типу. У будинку є старі інтер'єри, які дійшли до наших днів: Колонний зал з туковими колонами, Мармурова зала зі стінами, обробленими під білий мармур, ліпні розетки на стелях.


Костел Непорочного Зачаття Діви Марії в Іванові

Будівля 17 століття, до якого примикає монастир св. Бернардинів, заснувала дружина Адама Саломея 1780 року. Головний вхід костелу прикрашають колони коринфського ордена і барокові вази.

Винний дім

Приватне підприємство «Винний дім Володимира Гігінеішвілі» – це справжній сучасний винзавод, запущений в 2013 році в Корделівці Калинівського району. Вино у Корделівці виготовляють із винограду, який виріс на Одещині, та доставляють в Калинівський район у рефрижераторах. В планах власника – вирощувати власний виноград на півдні Вінницької області та організовувати у м. Вінниця дегустації для гурманів в спеціалізованих винних магазинах. Девіз Винного дому Гігінеішвілі – «Менше, зате краще!».

Ставка Гітлера «Вервольф»

Розміщувалася за 8 км на північ від м. Вінниця біля смт. Стрижавка, на території тодішньої генеральної округи Житомира. Вона призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники припускають, що навіть і для подальших бойових дій у напрямку Ірану та Індії. «Вервольф» фактично була зменшеною копією головної ставки Гітлера «Вольфсшанце» (нім. Вовче лігво) у Східній Пруссії (нині територія Польщі) і складалася з 13 секторів, які в свою чергу утворювали 2 зони: центральну та загальну. Центральна зона, до якої увійшли 6-й, частково 7-й та 8-й сектори, була огороджена глибоким ровом, металевою сіткою заввишки 2,5 м з п'ятьма рядами колючого дроту. На її території розміщувалися будинок фюрера з бомбосховищем, бункер для офіцерів, приміщення служби безпеки, будинки та їдальня для високопосадовців, генералів, керівників збройних сил, персональних ад'ютантів, секретарок, преси, прислуги; лазня і перукарня, телефонна станція, спортивна зала, готель, казино, басейн. У загальній частині Ставки розмістилися складські приміщення, житлові будинки та ще одна їдальня.

Дані об’єкти порекомендують включити до нових маршрутів туристичним операторам.

Нагадаємо, Вiнниця.info писала де можна відпочити на природі і смачно поїсти в Гайсинському та Теплицькому районах. Та про туристичний маршрут: садиба М.Чихачова – палац Вітославських-Львових – кінно-спортивний-клуб «Вінниччина» – садиба «Катерина» та гідрологічний заказник «Ільківський став».

Вiнниця.info

Теги: маршрути туризм Вінниччина 
Матеріали по темі