Культура

Красуні із зброєю, історії кохання і змінені життя. До Вінниці привезли виставку «Якби не війна». Фоторепортаж

14 травня 2017, 16:10

 14 травня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрили патріотичну фотовиставку «Якби не війна». Експозиції розказують про Героїв, що серед нас, і тих, хто вступив до Небесного лицарства.

Вісім блоків, 122 різні історії. Про кохaння, подвиг і мaтеринську любов. Дівчaтa — снaйпери, сaнінструктори, розвідниці — у вечірніх сукнях і з зброєю…. Бійці, предстaвлені одрaзу у двох іпостaсях — військові і ті, ким вони були зa професією у мирному житті: піцейолa, композитор, художник, aгроном… Легіонери з Лaтвії, Грузії, Ічкерії, островa Мен, які приїхaли боронити Укрaїну.

«Якби не війна» – унікальний фотопроект, створений за ініціативи волонтерів Київського військового шпиталю (БО «Оберіг країни»).

Євгенія Барилко розповідає, що спочатку був блок про закоханих, першими героями якого стали саме вона із своїм обранцем. Дівчина згадує історію їх першого знайомства. Із сльозами в очах…

«Я волонтер у госпіталі. Була дуже наслухана про свого чоловіка. Бо за ним доглядали всі дівчата. А я не ходила спеціально, думала, якщо там є всі, то мене не треба.

Якось через 2 місяці я зовсім випадково помилилася палатою і побачила його… Це таке кохання з першого погляду… Він мав ампутацію ноги, тому не вставав. У наших очах було все написано.

Через тиждень ми домовилися про таємне вінчання. Я не помічала, що у нього немає ноги чи він після поранення. Розуміла, що це найкраща людина в світі, найкрасивіший мужчина… І те, як він любить Україну,… не передати словами. Напевно, якби у нього запитали: «Кого ти більше любиш: Женю чи Україну?», він, мабуть, сказав би, - «Україну», - говорить дівчина.

Одна з експозицій має назву «Я не Герой». На ній – знімки справжніх воїнів, які називають захист Батьківщини не героїзмом, а обов’язком. Вони не говорять про свої подвиги. Історії скромних патріотів розповідали волонтерам їх побратими.

На одній із світлин – вінничанин Віктор Арнатовський, позивний «Дев’ятка». Сьогодні він на відкритті виставки.

Віктор зізнається, що з перших днів намагався потрапити на Схід, для цього навіть довелося звільнитися з роботи. Останніх півроку вдома. Каже, треба побути з сім’єю, бо найбільше сумує за Героєм його малеча.

«Спочатку попав у 9-ий батальйон, де рік прослужив. Тоді приїхав на «гембель». Після того, як закінчився мобілізаційний період, зібрав речі і поїхав уже в «Донбас Україна».

Про цю виставку я дізнався від свого друга Олександра Сарабуна. Зателефонував і сказав, що треба бути в Києві на фотосесії..», - стримано розповідає чоловік.

Має виставка і особливу експозицію – портрети тих, хто вступив до Небесних лав. Малювали захисників професійні художники із знімків, що надали рідні загиблих.

Історії всіх Героїв волонтери розмістили у спеціальній книзі з назвою «Якби не віна».

Виставка працюватиме з 14 до 18 травня. З понеділка до п’ятниці (9:00-18:00).

Вхід вільний.

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: виставка 
Матеріали по темі