Суспільство

Креветки, які вирощують у Жмеринці, продають по 500 гривень за кілограм. Мальок привозять з Малайзії. Фото

10 липня 2019, 11:38

Минулого року у Жмеринці розпочало роботу підприємство з вирощення креветок. Розташувалося воно у приміщенні колишньої хутряної фабрики. Сьогодні в акваріумах живе близько 180 тисяч. Кілограм креветок, вирощених власне на підприємстві, коштує 500 гривень.

За словами заступника директора Володимира Деркача, фабрика, у якій відкрили підприємство, до цього 10 років пустувала, все було зруйновано і демонтовано. Близько двох років «реанімували» саме приміщення, а саму бізнес-ідею з вирощення креветок втілили у життя після того, як побачили подібне за кордоном.

Будівля підприємства має три поверхи. Тут встановлене обладнання – великі резервуари, заповнені водою. Робота на підприємстві повністю автоматизована. Креветки потребують догляду і дотримання всіх умов. Важливим є температурний режим, вода має температуру 29-30 градусів, температура в приміщенні 33-34 градуси тепла. Працівники підприємства контролюють вміст солі, амонію, кислотність та жирність води.

Годують креветок спеціальним кормом: картопля, борошно, крохмаль, дріжджі, риб’ячий жир і полівітаміни. Щоб виростити кілограм креветок – до 36 штук, потрібно 4 кілограми корму. Одна креветка за життя з’їдає всього від 111 до 177 грамів.

Про це пише газета «Експрес».

Мальків привозять із Малайзії. Перший місяць в чані вміщується до 60 тисяч мальків, а коли вони виростають, відкриваються нижні шлюзи, які з’єднують кілька резервуарів – тоді креветок розділяють у три різні чани.

В сусідньому приміщенні вирощують власних мальків. Годують маток інакше: кальмарами, хробаками і спеціальними кормами.

«Кілограм наших креветок коштує 500 гривень. За тиждень продаємо 50-100 кілограмів, гуртом і вроздріб. Наші клієнти – ресторани і просто любителі делікатесів», – розповідає Петро Гижко, директор підприємства.

Вінниця.info, фото - газета "Експрес"

Теги: креветки Жмеринка підприємство 
Матеріали по темі