Влада

Кріт, посвідчення для Зеленського та оплески Коровію. Фоторепортаж з призначення голови Вінницької ОДА

19 вересня 2019, 16:44

19 вересня у Вінниці відбулося офіційне представлення нового голови обласної державної адміністрації. Наступником Валерія Коровія став Владислав Скальський. Обоє потрапили у крісло «губернатора» з посади заступника міського голови. За аналогією до інших областей, очікували президента, втім прибув представник Володимира Зеленського - Сергій Трофімов.

Ще об 11 годині під стіни ОДА прийшли пікетувальники: одні виступали проти призначення Скальського, називаючи його «людиною Гройсмана»; інші планували зустрітися з главою держави, щоб той звернув увагу на екологічну катастрофу, пов’язану з Тростянецьким спиртовим заводом. Ще одні – хотіли просити президента сприяти переходу церков з Московського патріархату до Помісної церкви України.

Владислав Скальський на мітингу відповів на запитання журналістів та поспілкувався з активістами. Що правда, в адресу нового «губернатора» лунали, здебільшого, звинувачення, які не стосуються його роботи.

У залі обласної ради зібралися депутати, голови РДА, міських рад, очільники департаментів ОДА, керівники поліції, військових, рятувальників та інших установ. Опівдні заступник Офісу президента Сергій Трофімов представив Владислава Скальського як керманича Вінницької обласної державної адміністрації. Зачитав указ президента і вручив «губернатору» посвідчення.

Сергій Трофімов під час свого виступу говорив про досягнення регіону, гарну дорогу з Вінниці до Києва та боротьбу з корупцією. Владислав Скальський пообіцяв примножувати результати.

Директор вінницького УТОСу Костянтин Ільницький розповів, що підтримство знаходиться в плачевному стані. Він передав Володимиру Зеленському посвідчення члена товариства сліпих.

«Я розраховував, що сьогодні приїде президент. Всеукраїнська спілка сліпих передбачає, що до неї можуть вступати і зрячі люди. Тому сьогодні на ім’я Володимира Олександровича Зеленського виписане посвідчення, що він являється членом Українського товариства сліпих. Тому ми сподіваємося, щоб він буде підтримувати спілку, членом якої являється», - сказав Костянтин Ільницький.

Владиславу Скальському він вручив м’яку іграшку - крота.

«Цей кріт був зроблений руками наших людей. Не розцінюйте це, як образу. Поставте, будь ласка, у себе в кабінеті, щоб кожен день ця м’яка іграшка нагадувала про нашу проблему», - пояснив директор підприємства.

Коли представник президента сказав про завершення урочистості, хтось із залу вигукнув, щоб надали слово вже колишньому голові Вінницької ОДА.

Валерій Коровій мав кількахвилинний виступ.

«Я дуже добре пам’ятаю день, коли я прийшов. До речі, із заступника вінницького міського голови. Я пам’ятаю, як у нас на вулиці не було поліції. Як штурмували обласну державну адміністрацію, і розумію, власне, чому люди це робили. Я, чесно скажу, дуже дякую військовим. Ми провели шість хвиль мобілізації, похоронили 234 наших хлопця. Ми укріпляли кордон з Придністров’ям.

Ми робили свою роботу. Ми зробили дуже багато. А сама більша цінність Революції гідності- це мирний спосіб зміни влади. Без майданів, без штурмів, без сміттєвих баків. І це найбільша цінність. Ми повинні цим дорожити.

Так,ми робили багато, але ми вибори програли. І ми повинні усвідомлювати, що це демократичний інструменти і вони повинні діяти. Ніхто не йде. У нас попереду багато роботи», - сказав Валерій Вікторович.

Після виступу Коровія всі в залі встали. Довго аплодували стоячи і Владислав Скальський, і Сергій Трофімчук.

«До сьогодні, я ще не зустрічав області, де так поважають голову ОДА, який закінчує повноваження. Це дуже високий показник професіоналізму, довіри і дії», - констатував представник Зеленського.

Читайте також: Новий голова Вінницької ОДА Владислав Скальський дав інтерв’ю: «По п’ятницях буду на роботу їздити велосипедом».

Більше фото - у слайдері.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ОДА призначення Владислав Скальський 
Матеріали по темі