Економіка

Крок до мрії про власний бізнес: у Вінниці презентували програму «Доступні кредити 5-7-9%». Фото

25 лютого 2020, 13:43

25 лютого у Вінниці презентували державну програму «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки мікро- та малого бізнесу. Програма дозволить надати доступні кредити за зниженою ставкою на відкриття та розвитку власної справи.

За словами Прем’єр-міністра України, за 5 років цією програмою може скористуватися більше 50 тисяч підприємців мікро- і малого бізнесу на загальну суму 30 мільярдів гривень. На початку року Верховна Рада України підтримала урядовий законопроект. Це – гроші для програми кредитів для бізнесу. В бюджеті на 2020 запропоновано 2 мільярди гривень.

Впровадження Доступних кредитів буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства. Діють три відсоткові ставки, які залежать від дати заснування бізнесу та його розміру: 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу; 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн; 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну зазначив, що за цілі програми поставили зростання офіційної зайнятості.

«Дана програма повинна бути історією відповідального кредитування. Коли є 4 зацікавлені сторони цієї програми – держава, платники податків, підприємці та банки. Кожен з учасників цієї програми – несуть відповідальність за реалізацію бізнесу. Тому як цілі програми, ми поставили зростання офіційної зайнятості – це оновлення основних фондів, ми не кредитуємо обігові кошти. Вважаємо, що ця програма спонукатиме трансформації всієї нашої економіки в бік приватного підприємництва. Конструюючи програму, відповідально підійшли до того, який же результат хочемо бачити», – каже Руслан Гашев директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну.

Програмою передбачений також власний внесок учасника: від 20% вартості проекту – для діючого бізнесу; від 30% вартості проекту – для новоствореного бізнесу. Банк також перевірятиме наявність і достатність у позичальника коштів для провадження діяльності в інвестиційному проекті.

Щоб стати учасником, потрібно заповнити анкету на сайті Програми. Заявку відправлять до банку на опрацювання. Важливим є підготовка пакету документів, який підтверджуватиме дані анкети. Потім банк аналізує надані документи підприємцем та виносить рішення щодо отримання кредиту. У разі відмови, підприємець може пройти комплексне тренінгове навчання, де отримає необхідні навички з підготовки та розробки бізнесу.

«5-7-9%» – це комплексна ініціатива Уряду. Іншим важливим завданням Прем’єр-міністра є – не загубити жодного підприємця чи жодну особу, яка бажає відкрити власну справу. Звернувшись до банку, вона має отримати необхідну підтримку та можливість стартувати свій бізнес. Це працює дуже просто, оскільки в межах цієї програми новою цільовою аудиторією, з точки зору кредитування, є підприємці та початківці.

Офісом розвитку малого та середнього підприємництва спільно з нашими міжнародними партнерами, було розроблено комплексну програму консультаційної тренінгової навчальної підприємців, які зможуть набути необхідні навички підготовки, розробки бізнесу і вже після цього більше впевненими звернутися до банку і отримати необхідний ресурс для власної справи», – зазначив Андрій Слабінський директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Голова Вінницької ОДА Владислав Скальський зазначив, що Вінниччина – в лідерах по виданих і підтверджених кредатах.

«Для держави це є надзвичайно важливий і стратегічний напрямок, тому що мале та середнє підприємництво – більш еластичні, що стосується реагування на зміни умов існування держави. Вважаю, що саме Вінниця – є успішним регіоном, це програма «Доступні кредити» впроваджується, адже саме в нас був перший підприємець, який отримав фінансування в рамках програми. Фермер взяв кредит у розмірі 500 тисяч гривень під 7% на 12 місяців. З огляду на статистику, Вінниця тиждень тому була в лідерах по вже виданих і підтверджених кредитах.

Дуже сподіваюся, що доступні кредити дозволять дійсно масштабувати підприємницьку діяльність і як наслідок, збільшити податкові надходження до місцевого бюджету. Це основний мотив програми – створити прямий зв’язок між бізнесом кожного окремого підприємця і тим результатом, який можна відчути в країні», – каже Владислав Скальський, голова Вінницької ОДА.

Від старту програми Доступні кредити, вінницькі підприємці подали на 155 мільйонів гривень заявок.

«Ця програма допомагає мені вивести наш продаж молодіжного одягу на новий рівень. Без програми – це було б дуже важко зробити. Зараз я працюю над подачею документів, звісно, це не дуже легкий процес. Але це має стимул і варто займатися. Для вінницьких підприємців, ця програма дає багато чого, йому (підприємцю – ред.) є можливість «вийти з тіні», давати нові робочі місця і розвиватися. Якщо так і надалі буде проходила, я думаю, що через деякий час ми зможемо побачити «економічне чудо», – розповідає Віталій Михайлюк, підприємець.


Вінниця.info

Теги: доступні кредити фінансування підприємець 
Матеріали по темі