Суспільство

Кухар з Луганська на Вінниччині стала доглядальницею на єдиній в Україні ослиній фермі. Фото

23 грудня 2018, 15:15

Оксана Савчук четвертий рік працює годувальницею ослів при аграрному училищі імені Заболотного, яке розташовується у однойменному селі Крижопільського району. Жінка – вимушена переселенка з Луганська. Після початку військової агресії перебралася до Вінниччини. Дізналася, що у цьому навчальному закладі не вистачає працівників на фермі. Вирішила спробувати.  

«Дома я працювала кухарем. Осликів тут побачила вперше.  Знаю, що є породи, коли ослики менші. Ослики, порівняно з козами, чи вівцями, вони більш організовані між собою. Коли переводиш їх в один бік, йдуть всі разом. І куди треба», - розповідає Оксана.

На власному прикладі Савчук дізналася про цілющі властивості ослиного молока, яке вона доїть щоранку.

«На Луганщині більш сухе повітря. Тут більш вологе. То у мене почалися часті простуди. І так тривало, аж доки я не почала працювати тут.  Молоко цілюще, особливо для тих, хто страждає захворюваннями легень. Коклюшами, астмою. Але й пити його варто і для підтримки імунітету», - продовжує жінка.  

Жінка сподівається, що настане той момент, коли вона зможе перебратися додому.

«Я жила на околиці Луганська. У приватному секторі. Наше житло не постраждало. Але там немає роботи. Думаю, коли закінчиться агресія, і ми всі знову зможемо жити, як раніше, я собі придбаю ослика та буду його глядіти. Знаєте, вони такі розумні. От тако, прийде, ткнеться головою у ногу, це так показує своє добре ставлення, що поважає», - посміхається Оксана.

Ослина ферма у селі Заболотне єдина в Україні.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина ферма ослина 
Матеріали по темі