Суспільство

Квітковий реабілітолог: дома у калинівчанки оранжерея з 300 орхідей, більшість яких вона врятувала від смітника. Фото

6 квітня 2021, 17:34

Світлана Яковенко з Калинівки близько восьми останніх років рятує орхідеї. У її оселі відведена ціла кімната під оранжерею, яка наповнена майже трьома сотнями цих квітів. Чи не у кожної особлива історія, адже їх пані Світлана врятувала від смітника. І цьому передувала її життєва історія.

“У мене виявили онкологію. Коли йшла до машини від диспансеру, шляхом трапився смітник. А біля нього вазон із засохлою орхідеєю. У мене до цього було кілька таких квітів. Я чомусь подумала, якщо саме ось цю виходжу, то й сама виживу. І, слава Богу, як ви бачите. А сьогодні у мене не одна орхідея. Більшість з них віддають на відновлення та реабілітацію”, - розповідає Вінниця.info Яковенко.

Після першої врятованої орхідеї Світлані порадили завітати до гуртового складу квітів.

“Як і на будь-якому підприємстві, щось трапляється. Так і тут, десь зламалась орхідея. Її викинули. А я прямо зі смітника діставала та відходжувала. Потім навчилася їх розводити. І пам'ятаю, що з тієї квітки, яку забрала біля онкодиспансеру, було два потомства. Від них були інші. Та й ті, які біля гуртових складів несла, також були родючі. А тепер до мене зносять люди свої орхідеї, які гинуть. Нещодавно жіночка вісім передала. Які вдасться відродити, то віддам назад. Сестра торік 16 штук з Києва привезла...”, - зауважує Яковенко.

Для Світлани догляд за орхідеями — хобі та релакс. На квітах вона грошей не заробляє.

“Аби квіти знаходилися у компактних та комфортних умовах, я замовила у майстрів ковані підставки. Сама їх малювала. Для мене кімната, де стоять орхідеї — кімната релаксу. Як поганий настрій, я туди заходжу і всі стреси миттю зникають”, - посміхається вона.

До Світлани Яковенко також часто звертаються за порадами по правильному догляду за орхідеями.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина Калинівка орхідеї квітковий реабілітолог 
Матеріали по темі