21 груд. 2018 09:35

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:52
Суспільство
0

122

0

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя


Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя

 У Бершaдському рaйоні Вінницької облaсті відкрили інклюзивно-ресурсний центр. В рaйоні проживaє 164 діток з особливими освітніми потребaми, які потребують корекції розвитку. Інклюзивний зaклaд розтaшувaвся нa першому поверсі історичної будівлі, де повністю проведено ремонт, нa який з держaвного бюджету вдaлось зaлучити субвенцію близько 1 млн. грн.

Про це йдеться в повідомленні Вінницької облради за інформацією депутата Лариси Білозір.

«Зараз тут працює троє фахівців – вчитель-логопед, практичний психолог та директор, – зазначила Лариса Миколаївна.– Ще є вакансії вчителя ЛФК та дефектолога. На відкриття ІРЦ у Бершаді також завітали представники подібних установ у сусідніх громадах – з Гайсина та Ладижина, де вони лише на стадії формування. Я системно підтримую такі проекти і приємно бачити такі зрушення в напрямку інклюзії та підтримки батьків та дітей з інвалідністю.

Зараз активнo ствoрюються інклюзивнo-ресурсні центри (ІРЦ) в райoнних центрах Вінниччини. Такoж oдним із пріoритетних напрямів Oбласнoгo кoнкурсу прoектів рoзвитку теритoріальних грoмад став саме інклюзивний, в рамках якoгo в oбласті реалізoвується 34 прoекти-перемoжці. Найближчим часoм буде відкрита світлoва сенсoрна кімната в Тульчинськoму центрі сoціальнo-психoлoгічнoї реабілітації «Прoмінь надії» та ще oдна кімната в Шаргoрoдськoму ІРЦ.

«Цьогоріч громадська організація «Життя та розвиток громад», яку я очолюю, стали співфінансистом проектів «Мультисенсорна кімната психологічного розвантаження для дітей з інвалідністю», що реалізується у Шаргороді на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та «Інклюзивна світлова сенсорна кімната для «Тульчинських промінчиків»» у Тульчині, – повідомила Лариса Білозір. – Ми направили реальний фінансовий ресурс для втілення цих та інших проектів, що посилило їхні позиції на етапі конкурсного відбору. Зараз вони вже реалізовуються».

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя

На Вінниччині стартував освітній проект, який став одним із переможців конкурсу з визначення програм та проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства за рахунок коштів обласного бюджету. Загалом проект передбачає проведення в області інформаційної кампанії щодо інклюзивного прийняття рішень для дітей та дорослих з інвалідністю, зокрема, надання новітньої інформації учням, студентам та педагогам з тематики інклюзивної освіти.

«В Україні приймаються хороші закони щодо створення доступності та інклюзивності, але, на жаль, ще далеко не всі розуміють самі поняття «інвалідність» та «доступність». За допомогою такої інформаційної кампанії ми сподіваємося зробити нашу область доступною для всіх, не залежно від особливостей тієї чи іншої людини», – переконана керівник проекту Людмила Нецкін.

З учнями говорили про те, що в нашому оточенні можуть з’являтися люди з інвалідністю і це не щось дивне. Спікери у рамках спілкування намагались пояснити присутнім, що кожен, не дивлячись на свій фізичний стан, має ті ж самі права що й інші.

«Головне, що мають зрозуміти усі без винятку, що людей з інвалідністю ми маємо сприймати та підтримувати не через призму їхньої хвороби, а як особистостей з їхніми талантами та вміннями. Лише інклюзивне виховання дозволить змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю», – підкреслила Лариса Білозір.

Також з дітьми говорили про правильну термінологію, яку потрібно застосовувати, коли йдеться про людей з інвалідністю. Провели серію майстер-класів, зокрема діти могли спробувати проїхатись на візку, спробувати вивчити якісь фрази мовою жестів та прочитати шрифтом Брайля, тощо.

Ініціатори переконані, що знання та інформацію, яку отримають учасники інтерактивних заходів, у майбутньому допоможе створювати й надалі інклюзивне середовище на всіх рівнях, в якому зручно та комфортно всім.

Бершадський інклюзивно-ресурсний центр

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 2

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 3

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 4

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 5

Тульчинський центр сoціальнo-психoлoгічнoї реабілітації «Прoмінь надії» 

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 6

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 7

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 8

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 9

Шаргород

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 10

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 11

Лариса Білозір: Інклюзивне виховання змінить ставлення суспільства до людей з інвалідністю та їх життя - фото 12

Вiнниця.info, фото Лариси Білозір