Суспільство

Лариса Білозір: Ми реагуємо на звернення громадян, тому започатковуємо ініціативу «Лікар у село»

12 липня 2018, 15:31

 Депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір ініціювала соціальну акцію «Лікар у село», яка покликана спростити доступ до медичних послуг мешканців сіл.

Рівень розвитку медицини у селах та забезпечення сільських медичних установ усім необхідним, м’яко кажучи, був та залишається недостатнім. Зазвичай люди не мають змоги звернутися до сімейного лікаря саме тоді, коли є гостра необхідність та змушені чекати, адже прийом лікарями здійснюється один раз на тиждень у кращому випадку. Як результат маємо в 1,5 рази вищий рівень смертності серед сільського населення в Україні, ніж серед міського. Проблемою також є відсутність належного забезпечення сільських амбулаторій і, як наслідок, навіть якщо людина потрапила на прийом, лікар не має можливості надати якісну послугу через брак медикаментів, обладнання тощо. Що вже казати, якщо навіть для оформлення медичної картки амбулаторного хворого пацієнтів відсилають у район!

Щоб хоч якось спростити доступ до медичних послуг мешканців сіл на Вінниччині стартувала соціальна акція «Лікар у село», яку ініціювала депутат Вінницької обласної ради, голова громадської організації «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір. Суть акції полягає у тому, щоб громади, де спостерігається дефіцит медичних працівників чи обладнання у ФАПах, відвідали кваліфіковані спеціалісти та провели безкоштовний прийом громадян.

 

Як пояснює Лариса Білозір, до неї особисто та її громадської організації постійно надходять звернення громадян про ті, чи інші проблеми з медичним обслуговуванням у сільській місцевості. Люди скаржаться, що змушені їхати на прийом до спеціаліста до районного центру, який знаходиться за кількадесят кілометрів від села. Але навіть якщо старенькі осилили дорогу та дістались до лікарні, їх там чекає ще одна перепона - довгі та виснажливі черги під кабінетами.

«Ситуація з медициною в Україні залишається складною. У сільській місцевості далеко не скрізь є лікарі-спеціалісти, в яких люди могли би обстежитися та проконсультуватися. Тому, аби допомогти жителям, наша громадська організація організовує виїзні прийоми фахівців із різних галузей медицини. Ми стараємось реагувати на звернення громадян, тому виникла ідея започаткувати таку ініціативу, як «Лікар у село». Для того, щоб наші лікарі відвідали ту чи іншу громаду, потрібно направити звернення на адресу нашої громадської організації «Життя та розвиток громад» із підписами громадян та назвою населеного пункту. Варто згадати, що у інших районах Вінниччини уже успішно реалізується така ініціатива нашими партнерами. Зокрема, вперше таку акцію ми провели у селі Нова Ободівка та Бережанка Тростянецького району. Це села округу, де я обрана обласним депутатом. Тепер цей досвід успішно перенесли на Шаргородський і Тульчинський район (першими населеними пунктами були – Лозова, Шпиків, Будне) і продовжуємо розширювати географію та збільшувати кількість людей, що зможуть пройти медичні огляди»,- підкреслила Лариса Білозір.

 

Ініціатива щодо безкоштовного медичного обстеження жителів сіл лікарем-офтальмологом та кардіологом уже також реалізується на Вінниччині у Тростянецькому, Теплицькому, Гайсинському та Бершадському районах. Від початку акції там пройшли обстеження спеціалістів більше 800 мешканців віддалених сіл. Здебільшого це люди похилого віку, яким важко дістатись до лікарні, тому така ініціатива дуже необхідна і на часі, оскільки не усі спроможні приїхати до районного центру за відповідною кваліфікованою консультацією.

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: благодійність Лариса Білозір медогляд соціальна ініціатива 
Матеріали по темі