Суспільство

Лебеді, сурікати та лелека Малюк: у вінницькому «Зоодворику» нове поповнення. Фото

25 листопада 2020, 16:06

До «Зоодворику», що Центральному парку Вінниці, на зимівлю перевели лебедів, які до початку холодів жили на тутешньому озері. Адам і Єва, так звати птахів, перебралися разом із цьогорічним виводком. Родина живе у окремому вольєрі. Між баранами та кроликами. Поки лебідка гріється у найтеплішому місці, самець вигулює молодняк та уважно спостерігає, аби його малечу ніхто не чіпав з людей. Якщо дуже наблизитися, може й ущипнути.

«Адам і Єва у нас на зимувати залишаються вже п’ятий рік. Їдять добре. Зерно, капусту та сухарі. Ми замочуємо сухий хліб, і він їм до вподоби. Але мають їсти постійно дуже добре. Адже від цього залежить, як себе будуть почувати у новому сезоні навесні, коли повернуться на озеро. Коли знову мають стати батьками. До слова, з наступного року по вулиці Максимовича у Вінниці також заселять лебедями», - розповідає Вінниця.info Віталій Веденко, власник зоопарку.

Навпроти лебединої родини облаштували вольєр з підігрівом для двох сурікатів.

«Ще одна парочка, яка нещодавно з’явилася у нас. Правда, це дві дівчинки, і ми шукаємо для них наречених. Про цих тварин можна сказати лише одне. Дуже розумні, охайні. Запам’ятовують свої клички та відгукуються на них. А ще, ці дівчатка дуже лагідні. Спілкуватися з ними весело. За це їх і люблять наші відвідувачі», - продовжує Віталій.

Веденко показує що одного нового жителя. Лелека Малюк тут з середини серпня. Його викинули з гнізда, бо був кволий.

«Лелеки дуже чітко визначають, хто з виводка житиме, а хто ні. Але завдяки саме допомозі людей, ці птахи і виживають. Якщо їх вчасно підібрати та надати допомогу. Можливо, не зможуть повернутися у дику природу та перелітати до Півдня. Наш Малюк подружився з двома іншими лелеками, які були раніше. Навесні плануємо спробувати його випустити у дику природу. Правда, на лапку одягнемо кільце, яке буде сповіщати людей, що він був приручений», - зауважує Віталій.

Із контактного зоопарку в домашні умови забрали мавп. Одна з них, яка нещодавно народила, знову «при надії».

Бажаючі підтримати звірів та птахів з цього контактного зоопарку, можуть приносити туди: овочі, фрукти, несолону рибу, зерно та сухий хліб. Через коронавірусну інфекцію кількість відвідувачів значно зменшилась. «Зоодворик» завдяки небайдужим подолав жорсткий карантин на початку року. У разі поновлення подібних заходів безпеки, тварини можуть голодувати.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця Зоодворик нове поповнення  
Матеріали по темі